Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

МАКСО ЌЕ ПРАВЕЛ ПАРТИЈА, ЌЕ СЕ ВИКАЛА СДСМ ЗА ТВРДИ НАЦИОНАЛИСТИ, АЛБАНОФОБИ, РУСОФИЛИ И НЕПИСМЕНИ ФАНАТИЦИ, ПРАКТИЧНО САКА ДА МУ ГО ЗЕМЕ ЛЕБОТ НА АПАСИЕВ

Почитувани,

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски, вечерва, во
гостувањето во централниот Дневник на телевизија Сител потенцираше дека
не се точни информациите дека подготвувал нова политичка партија.

„Не се точни информациите, бидејќи моето мислење е дека народот и
граѓаните всушност некое големо фајде од политичките партии не видоа
сите овие 20тина години наназад. Размислувам дека треба да учествувам
заедно со мојот тим, со мои истомисленици на последните парламентарни
избори без разлика на тоа дали ќе бидат предвремени или редовни, бидејќи
тоа го дефинира мнозинството во Парламентот, но секако ќе ги следам
насоките од електоратот којшто ми ја даде првично довербата како
независен кандидат на последните локални избори во Куманово и пошироко.
Ќе се прават анализи, сондажи и анкети. Мојот став е јасен, јас сум
максимално транспарентен и кога ќе дојде моментот ќе излеземе со својата
понуда кон граѓаните“, рече Димитриевски.

Тој посочи дека ако се следат случувањата во регионот, по примерот на
Бугарија или последниот пример на Словенија не повеќе политичките
партии, организации се пресудни на едни избори.

„Можеби движењата се тие кои ги носат суштинските промени во едно
општество коешто има намера да биде современо, модерно и граѓанско
општество во вистинска смисла на зборот. Има голема капацитетност кај
сите граѓани, и во Македонскиот и во Албанскиот, во сите други блокови
или етнички заедници, секако дека нашиот концепт ќе биде мултиетнички,
но да оставиме времето да го каже тоа бидејќи сега во моментот сметам
дека е депласирано да зборуваме пред време“, изјави Димитриевски.

loading...

Go88 - Game bài đổi thưởng uy tín nhất hiện nay

sunwin game bài đổi thưởng trực tuyến