Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

МАКТЕЛ ДОЗНАВА: ВМРО ДПМНЕ ЈА ПОСТАВИЛЕ МИРКА ВЕЛИНОВСКА ЗА ШЕФ НА ЦЕНТАРОТ ЗА КОМУНИКАЦИИ, ПЛУС И ДАЛЕ ПРИСТАП ДО ГОЛЕМИ КОЛИЧИНИ ЏОНИ ВОКЕР, ЗАТОА ОВИЕ ДВА ДЕНА ФРЧАТ СООПШТЕНИЈА СО ВУЛГАРЕН РЕЧНИК

Мактел дознава дека како дел од бојкотот и револуцијата за враќање на власт, ВМРО ДПМНЕ решиле да ја постават Мирка Велиновска за шеф на центарот за комуникации. Значи заклучиле дека оној дибек Наум Стоилковски не бил доволно гнасен, што е навистина чудо и немање на осет за мерка.

Мирка се појавила со кутија виски Џони Вокер и машина за куцање со лепенка НИП Нова Македонија 1987-ма, марка Олимпија. Жената не знаела да користи компјутер морале да прекуцуваат на тастатура она што таа го штракала на машина за пишување.

Првиот ден почнал добро но како почнало да дејствува вискито почнаа да фрчат навреди, вчера Џафери го пратија во Бардовци на лечење, денеска премиерот Ковачевски го нарекоа будала.

Мактел дознава дека и ја одзеле машината за куцање кога почнала да ја навредува Мери Брнз, ја нарекла империјалистичка глобалистичка дип стејт фукара, Вмровците ги фатило паника дека нема да дојдат на власт наредните 100 години и ја молеле да ја напушти партиската зграда, го викнале Миленко да ја убедува, им ветиле дека ќе им дадат еден сандак кубански пури и еден сандак виски само да ги снема од седиштето, драмата е во тек, ќе известуваме во текот на денот.

loading...

Link tải Go88 Club cho Android APK | IOS mới nhất otp go88 Tải Go88 APK IOS mới nhất - Game bài đổi thưởng

sunwin 247. club