Русија призна дека загубила двајца полковници во еден ден, откако Украинците масакрираа цел батаљон војници кои се обидео да преминат река во Доњецк
Русија призна дека загубила двајца полковници во еден ден, откако Украинците масакрираа цел батаљон војници кои се обидео да преминат река во Доњецк
Пациенти болни од рак оставени без терапија, тврди ВМРО-ДПМНЕ
Пациенти болни од рак оставени без терапија, тврди ВМРО-ДПМНЕ
Генчовска до Османи: Односите меѓу нашите две земји не можат да се сведуваат на фудбалски натпревар
Генчовска до Османи: Односите меѓу нашите две земји не можат да се сведуваат на фудбалски натпревар
Откриено од каде се испратени заканите за бомби во Србија
Откриено од каде се испратени заканите за бомби во Србија
КАКО ТРГНАЛЕ БРАЌАТА БУГАРИ КАЈ ДА Е ЌЕ ПРАТАТ И ТЕНКОВИ НА НАС
КАКО ТРГНАЛЕ БРАЌАТА БУГАРИ КАЈ ДА Е ЌЕ ПРАТАТ И ТЕНКОВИ НА НАС
(Видео) Голем број верници во „Свети Сава“: По 55 години заедно МПЦ и СПЦ
(Видео) Голем број верници во „Свети Сава“: По 55 години заедно МПЦ и СПЦ
КОЈА БУДАЛА ИСПАДНА ОВОЈ ЧОВЕК - МИЛАНОВИЌ ЌЕ ГО УЦЕНУВА НАТО СО СИТУАЦИЈАТА ВО БОСНА ЗА ДА ДОЗВОЛИ ВЛЕЗ НА ФИНСКА И ШВЕДСКА ВО НАТО?!
КОЈА БУДАЛА ИСПАДНА ОВОЈ ЧОВЕК - МИЛАНОВИЌ ЌЕ ГО УЦЕНУВА НАТО СО СИТУАЦИЈАТА ВО БОСНА ЗА ДА ДОЗВОЛИ ВЛЕЗ НА ФИНСКА И ШВЕДСКА ВО НАТО?!
Ќе биде изненадување како руската војска ќе одговори на влезот на Финска во НАТО, вели Захарова
Ќе биде изненадување како руската војска ќе одговори на влезот на Финска во НАТО, вели Захарова

Малите партии му порачаа на Мицкоски дека не ја менуваат страната

Помалите партии му порачаа на лидерот на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски да не смета на нивната поддршка за предвремени парламентарни избори. Тие се децидни дека промената на изборниот модел од шест во една изборна единица е позитивен чекор, но дека тоа не значи поддршка на идејата на Мицковски за предвремени парламентарни избори.

Претседателката на ДОМ, Маја Морачанин изјави дека „право на опозицијата е да бара предвремени избори, но ДОМ не планира да ја промени страната, ниту да биде една од партиите што ќе поддржи распуштање на Собранието. “ Таа дополнително истакна дека барањето на помалите партии за една изборна единица воопшто не е поврзано со барањето на опозицијата за предвремени парламентарни избори.

Оградување за иницирање на предвремени парламентарни избори имаше и од страна на Демократскиот сојуз Павле Трајнов којшто изјави дека: „ Демократскиот сојуз не учествува во никакви активности на опозицијата. Не сме дел од нивниот процес ниту учествуваме во пазарења за промена на мнозинството или во иницирање предвремени избори “.

Во приоритетите на новата владина програма со новиот премиер Димитар Ковачевски се предвидени реформи на изборното законодавство, односно анулирање на системската предност на четирите големи партии на изборите, како и една изборна единица без праг и пропорционален изборен модел. Малите партии се задоволни што наидуваат на поддршка за промена на изборниот модел како дел од заложбите на новата Влада и се надеваат дека сите партии ќе постигнат согласност по ова прашање.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 145

AnimeFreak Dragon Ball (Dub) Episode 149

AnimeFreak Black Clover (Dub)

anime freak site AnimeFreak Horimiya (Dub)

anime sites Attack on Titan Season 3 (Dub)

tải go88