(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

МАНУ СТАНУВА ПОЗАБЕГАНА И ОД САНУ ОД 90-ТИТЕ – КОЦАРЕВ Е НАЈЛУДИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МАНУ ДОСЕГА, ГО ОБВИНУВА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ЗА ВЕЛЕПРЕДАВСТВО?!?!

САНУ во доцните 80-ти и рани 90-ти се залагаше за велика Србија и го буцкаше Милошевиќ да ги крева на балван востанија Србите во Хрватска и Босна. Како резултат на тоа имаше крвави војни во цела Југославија и крв до колена, Србите беа избркани од Хрватска а во Босна беа избркани од Сараево и други средини. Во Косово исто доживееја погром. Лидер на тоа лудило беше академик Добрица Ќосиќ. Сега 30 години по тоа нас ни се случува македонски Добрица Ќосиќ во вид на забеганиот Љупчо Коцарев кој по професија е електро инженер, но дрви за историја и економија области кои не му се познати. Во Нова Македонија пишува во колумна:

Обвинувам за изневерување на македонските принципи, за плиткост, за неукост, за кусогледост, за самоукинување, за немање визија, за властољубие, за користољубие, за неправда, за немање осет за геополитичка стратегија, за работење против државните интереси.
Обвинувам за распаѓање на Македонија по сите основи, по сите шевови.
Обвинувам за поробена Македонија, демакедонизирана Македонија, за тоа што ја предадоа Македонија, онака, доброволно, од ќеф, за грст долари, за нестварен сон, за илузија, за „повисока цел“.
Обвинувам за големи лаги, круцијални предавства и празни ветувања што ги направија нашите животи да станат бесцелни, безидејни, нестварни, анксиозни, вознемирени, депресивни, конфузни, очајни.
Обвинувам за помор на македонскиот род, македонското име, за сè што е македонско.

Линк до колумната во Нова Македонија.

Иронијата е што човекот 20 години предавал на престижните универзитети во САД, но за компјутери и електро техника, за историја е дрво и аматер како оној забеганиот професор од УКИМ, што го преведува Каменот од Розета, Тентов…

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Naruto: Shippuden (Dub) Episode 495

AnimeHeaven JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 37

WONDER EGG PRIORITY

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 39

watch animes TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-