Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ
Колев: Бугарите во Северна Македонија очекуваат да бидат дел од Уставот
Колев: Бугарите во Северна Македонија очекуваат да бидат дел од Уставот
(ВИДЕО) ВИНОВНИ СЕ: СУДОТ ГИ ОСУДИ ГРУЈО, МИЛЕ, ТРАЈКО, СПИРЕ И ОСТАНАТИТЕ ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ НА 27-МИ АПРИЛ
(ВИДЕО) ВИНОВНИ СЕ: СУДОТ ГИ ОСУДИ ГРУЈО, МИЛЕ, ТРАЈКО, СПИРЕ И ОСТАНАТИТЕ ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ НА 27-МИ АПРИЛ
Битиќи: За три месеци ќе стигнеме до бруто плата од 750 евра
Битиќи: За три месеци ќе стигнеме до бруто плата од 750 евра
Заев: Скопје стана град на солидарноста, место на кое се обединија пораките и молитвите за поддршка и за споделување на болката
Заев: Скопје стана град на солидарноста, место на кое се обединија пораките и молитвите за поддршка и за споделување на болката
Тажен ден за многу скопјани денеска - 58 години од катастрофалниот земјотрес во Скопје
Тажен ден за многу скопјани денеска - 58 години од катастрофалниот земјотрес во Скопје
„Млади локално заедно“ со младите од Крива Паланка, Ранковце и Кратово: СДСМ и СДММ ја креираат најдобрата понуда за младите во секоја општина
„Млади локално заедно“ со младите од Крива Паланка, Ранковце и Кратово: СДСМ и СДММ ја креираат најдобрата понуда за младите во секоја општина

МАРИЧИЌ: Европската унија во следните 5 години со 12 милиони евра ќе обезбеди поддршка за зајакнување на владеењето на правото во земјава

Во моето обраќање на настанот на кој се презентираше проектот „Поддршка на Европската Унија за Владеење на правото“ потенцирав дека на проектот гледаме како на мост во обезбедувањето на помош и поддршка при водењето на преговорите за членство во Унијата.

Говорејќи за европските интеграции нашите очекувања и понатаму се дека ЕУ набрзо ќе ги отвори преговорите за членство на Северна Македонија во Унијата. Тоа е заслужено, направени се сите побарани реформи, донесени се тешки одлуки и тоа се во името на европските интеграции. Време е Европа да покаже дека тоа го вреднува.

Проектот „Поддршка на Европската Унија за Владеење на правото“ се реализира како дел од инструментот за претпристапна помош (ИПА2020).
Сакам да и се заблагодарам на еврокомесарката Вера Јурова за нејзината искрена и континуирана помош на правосудните реформи во земјата.

loading...

4Anime 4anime heroes rising: Watch Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 2 (https://4anime.biz/m/92Xg/ep-2)

AnimeTV chain anime tv: Watch The Daily Life of the Immortal King Episode 11