СДСМ ОБЈАВИ УШТЕ 5 КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ
СДСМ ОБЈАВИ УШТЕ 5 КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ
Мицковски доживеал мала сообраќајна незгода пред Прилеп, не е повреден и се чувствува добро
Мицковски доживеал мала сообраќајна незгода пред Прилеп, не е повреден и се чувствува добро
ОБСЕ-ОДИХР: Еден отсто за независни листи е во согласност со добрите меѓународни практики
ОБСЕ-ОДИХР: Еден отсто за независни листи е во согласност со добрите меѓународни практики
Царовска: Со вработување на 500 образовни асистенти се грижиме и создаваме образование за секое дете
Царовска: Со вработување на 500 образовни асистенти се грижиме и создаваме образование за секое дете
Груби: Оваа коалиција рушеше табуа и во 2002 година
Груби: Оваа коалиција рушеше табуа и во 2002 година
(ВИДЕО) ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ПОЧНА ТРЕТАТА ФАЗА ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ИНДИРА ГАНДИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ
(ВИДЕО) ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ПОЧНА ТРЕТАТА ФАЗА ОД РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ИНДИРА ГАНДИ ВО ШУТО ОРИЗАРИ
БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство
БРАВО МВР - Одземени 14 возила од „диви“ тркачи од Тетово и од странство
Шекеринска: За Рамковниот договор имаше многу скепса, но создаде клима на заедништво
Шекеринска: За Рамковниот договор имаше многу скепса, но создаде клима на заедништво

Маричиќ: Имаме недвосмислено право да го користиме кодот МКД

Министерот за правда Бојан Маричиќ во вечерашното интервју на телевизија Канал 5 истакна дека Северна Македонија целосно се придржува до Преспанскиот договор, според кој имаме право да го користиме кодот МКД.

-Во однос на ФФМ ситуацијата е јасна, таа е формирана како здружение на граѓани. Нема можност државата да наметне и треба да се следат меѓународните стандарди.

Во однос на кодовите, нашето име е Република Северна Македонија, но недвосмислено е нашето право да ги користиме кодовите МКД и МК. Ако не било тоа наше право, сигурно УЕФА немало да ни дозволи да го користиме тој код. Останува министрите да разговараат, но ние се држиме до Преспанскиот договор кој предвидува дека можеме да ги користиме овие кодови. Претпоставувам дека грчкиот министер ова го прави за домашната јавност, вели Маричиќ.

loading...

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD. MegaMan NT Warrior (https://animeheaven.pro/m/xAr4) Episode 56

WCOStream - Watch anime online, English dub anime. Boku no Tonari ni Ankoku Hakaishin ga Imasu. Episode 12

https://aniwatch.pro anime online. Kagaku na Yatsura Episode Full

KissAnime Greensock: https://greensock.com/profile/99837-kissanimemx/?tab=field_core_pfield_11