(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

Маричиќ: ВМРО ДПМНЕ го злоупотребува пописот за да има што да прави до локални избори

„Целта на пописот е да ја утврди реалната слика во државата, ние сме убедени дека врз основа на таа реална слика ќе можеме да креираме политики. Ние не очекуваме, ниту пак посакуваме, ниту пак тоа е целта нечии права да бидат ограничени понатаму, така што релаксирани од таа тема ние треба да се стремиме да добиеме реална слика. ВМРО ДПМНЕ измислува своја политичка агенда за пописот за да има што да прават до локалните избори.“

– изјави министерот за правда, Бојан Маричиќ, на телевизија Телма.

Најави дека власта нема да се премисли и да потклекне пред неоснованите обвинувања на опозицијата, која е фокусирана на тоа само да измислува и да критикува, наместо некои процеси, како пописот, да ги искористи за конструктивно делување. „Во моментот не размислуваме за никакво отстапување, мислам дека е многу поважно да успее овој процес отколку да се бојкотира. Важно е да се определи јасно и ВМРО ДПМНЕ, која е нивната позиција, дали се за бојкот или за учевство затоа што така ќе се растоварат граѓаните од партискиот товар и ќе им се даде можност да ги дадат податоците кои што се битни за креирање политики. Ако во Виница или Пехчево, каде што и онака живеат малку луѓе, се пријават уште помалку, и ако се изгуби оправданоста да постои градинка или училиште или болница во тоа место мислам дека од тоа штета ќе имаат само граѓаните и затоа треба партиските интереси да се тргнат настрана. Ова е сериозна статистичка операција која мора да биде ослободена од политика.“

– потенцираше министерот Маричиќ.

loading...

Website https://wcostream.cc: Watch Hellsing Ultimate wcostream Episode 10 wcostream spongebob

AnimeTV: Cutey Honey Flash: The Movie anime episode Full online free at https://animetv.cc animetv jp

https://animeheaven.pro anime in heaven

Website https://animekisa.in: Watch Tachiguishi Retsuden animekisa Episode 2 animes online

Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/gogoanime-box

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/gogoanimebe