ДИК: Нема да има редици за гласање како во првиот круг, фингерпринт-уредите ќе бидат побрзи
ДИК: Нема да има редици за гласање како во првиот круг, фингерпринт-уредите ќе бидат побрзи
ШИЛЕГОВ: Со 280 илјади евра ќе се „дислоцира и мултиплицира“ зеленилото кое ќе се уништи за БРТ
ШИЛЕГОВ: Со 280 илјади евра ќе се „дислоцира и мултиплицира“ зеленилото кое ќе се уништи за БРТ
ШИЛЕГОВ: ЗОШТО АРСОВСКА ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА ДЕКА НЕМА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО
ШИЛЕГОВ: ЗОШТО АРСОВСКА ПРОДОЛЖУВА ДА ЈА ЛАЖЕ ЈАВНОСТА ДЕКА НЕМА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ЌЕ ГО ИМА ПРВИОТ АКВАРИУМ ВО РЕГИОНОТ
ШИЛЕГОВ: СКОПЈЕ ЌЕ ГО ИМА ПРВИОТ АКВАРИУМ ВО РЕГИОНОТ
(ВИДЕО) Кондовски: Студентска стипендија за битолските студенти кои ќе се школуваат во Битола
(ВИДЕО) Кондовски: Студентска стипендија за битолските студенти кои ќе се школуваат во Битола
ШИЛЕГОВ: ДРИСЛА ПОВЕЌЕ НЕ ГО ТРУЕ СКОПЈЕ, ИНВЕСТИРАВМЕ ВО ЗДРАВЈЕТО НА ГРАЃАНИТЕ!
ШИЛЕГОВ: ДРИСЛА ПОВЕЌЕ НЕ ГО ТРУЕ СКОПЈЕ, ИНВЕСТИРАВМЕ ВО ЗДРАВЈЕТО НА ГРАЃАНИТЕ!
ДИКТАТОРОТ РАЗГОЛЕН ВО СУДНИЦА: ЕДНИОТ СТАН НА БИХАЌКА ГО ПЛАТИ ГРУЕВСКИ, АМА НЕ САКАШЕ ДА БИДЕ НА НЕГОВО ИМЕ, А ДРУГИОТ ГО ПЛАТИВ ЈАС, СВЕДОЧЕШЕ БИЗНИСМЕНОТ АЛЕК ТЕРАНОВА
ДИКТАТОРОТ РАЗГОЛЕН ВО СУДНИЦА: ЕДНИОТ СТАН НА БИХАЌКА ГО ПЛАТИ ГРУЕВСКИ, АМА НЕ САКАШЕ ДА БИДЕ НА НЕГОВО ИМЕ, А ДРУГИОТ ГО ПЛАТИВ ЈАС, СВЕДОЧЕШЕ БИЗНИСМЕНОТ АЛЕК ТЕРАНОВА
„Алкалоид“ со инвестиции во износ од над 850 милиони денари, со 178 нови вработувања во земјава и со раст на консолидираниот профит од 17 отсто во периодот јануари – септември 2021 г.
„Алкалоид“ со инвестиции во износ од над 850 милиони денари, со 178 нови вработувања во земјава и со раст на консолидираниот профит од 17 отсто во периодот јануари – септември 2021 г.

МАШИНАТА ТРГНА ДА ГАЗИ НА ЛОКАЛНИТЕ: Љупче Николовски избран за шеф на изборен штаб, СДСМ излегува на терен, најавени серија трибини и средби под името НАЈДОБРОТО ЗА НАШАТА ОПШТИНА!

#СДСМ е Најдоброто за нашата општина!

Вечерва, на седницата на Централниот одбор на СДСМ, генералниот секретар, Љупчо Николовски, едногласно ја доби довербата да го раководи Централниот изборен штаб на партијата за претстојните локални избори! Му честитам на Ljupcho Nikolovski и му посакувам успешна и плодна работа, сѐ до победа!

Влегуваме во штабско работење и излегуваме на терен! На 1000 маалски средби и 15 граѓански трибини на територијата на целата држава во периодот кој следи, #СДСМ ќе го слушне гласот на граѓаните.

Нудиме чесна понуда и поставуваме високи стандарди! Нудиме локален развој и напредок на секое населено место, на секоја општина!

Теренска и штабска работа, постапки за кандидирање за советници и самокандидирање за градоначалници, како и овластување за лидерот на партијата да ги продолжи разговорите со сите партии зa евентуални изборни коалицирања, се точките за кои се разговарало на состанoкот на Централниот одбор на СДСМ.

-Од 10 јуни и во текот на јули ќе одржиме околу 250 маалски и урбани средби со претставници на раководството, партиските избрани и именувани функционери, пратеници, со граѓаните насекаде ширум државата, дополнителни 750 средби на локално ниво, 15 трибини, а продолжуваме и во втората половина на август. Преку средбите со граѓаните ќе дадеме отчет за сработеното на локално ниво, но и на централно ниво во секоја општина, да ги прашаме граѓаните од што се задоволни, што да се промени и да се стави акцент – рече генералниот секретар на партијата Љупчо Николовски, кој е избран и за шеф на републичкиот изборен штаб.

Инаку, караванот граѓански трибини „Најдоброто за нашата општина“ започнува во петок, на 11 јуни, од главниот град, Скопје. Исто така, во партијата започнува внатрепартиска постапка за избор на кандидати за советници и градоначалници. Во критериумите кои ги одредил вечерва ЦО: кредибилитетот на секој кандидат, угледот, авторитетот, чесноста, посветеноста, капацитетот и визијата за развој на општината.

loading...

Website https://animetv.cc: Watch Giant Robo Gaiden Ginrei (Dub) animetv Episode 3 anime tv demon slayer

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Kono Oto Tomare!: Sounds of Life Season 2 Episode 13

KissAnime: Christmas in January anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime haikyuu

Emoneyspace: https://www.emoneyspace.com/gogoanimebe

Able2know: https://able2know.org/user/animefreakws/