Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Пред неколку дена градоначалникот на Крушево, Томе Христоски го потпиша договорот за нов проект од областа на туризмот вреден над 700 илјади евра ❗️
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Во текот на денешниот ден, во противпожарниoт тренинг центар на Kouzon Corporation, група на наставници имаа обука од противпожарната заштита
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
Долгот од над 14.000 евра за лекувањето на Есма уште стои – Симеон вели ќе го плати ако Реџепови се откажат од наследството
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
ОПШТИНА СТРУМИЦА ЌЕ ДАДЕ 1000е ЗА СТАРТ АП БИЗНИСИ НА МЛАДИ СТРУМИЧАНИ
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
Пендаровски вели дека нема веќе „5+1“ со Бугарија, туку пет комисии
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СПАСОВСКИ: Приоритет на МВР за 2022 година е набавка на возила исклучиво за оперативно работење на полицијата
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
СТАРИОТ ПРОЛУПАЛ - МИЛЧИН: Лошо е што имаме Албанец за министер за надворешни, ако се постигне договор со Бугарија, ќе има војна во земјава меѓу Македонците и Албанците?!?!
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“
Џафери на средба со Петков: „Членството на Северна Македонија во ЕУ ќе биде во интерес на регионот“

МАСКИТЕ ПАДНАА – ДАНЕЛА АРСОВСКА НЕМА НИКАКОВ ПРОЕКТ ЗА БЕСПЛАТЕН ЈАВЕН ПРЕВОЗ И НАБАВКА НА 250 ЕКО-АВТОБУСИ

Данела Арсовска продолжува да ја манипулира јавноста дека имало достапни средства од европски фондови за набавка на 250 еко автобуси, кои може да чинат и до милијарда евра. Па, има ли некој што ќе и поверува на Арсовска дека ВЕДНАШ ќе обезбедела решение за бесплатен јавен превоз на Скопјани – кога таа нема ни буџет, ни проект, а допрва планира да аплицира за европски средства кои ги добиваат само земји членки на ЕУ?

Данела Арсовска ја манипулира јавноста дека може да се воведе бесплатен превоз со 250 автобуси ако се рационализираат трошоците на ЈСП. Скопјани знаат дека нема бесплатен превоз, како што нема ни бесплатен ручек. Превозот се плаќа од буџетот на Град Скопје, а Данела одбива по стоти пат да каже колку ќе ги чини сите скопјани нејзината утописка идеја за бесплатен јавен превоз и 250 еко-автобуси.

Данела Арсовска покажува дека не е никаква менаџерка, дека нема никаков конкретен проект за јавниот градски превоз, и дека не го разбира буџетот на Град Скопје.

На Скопје не му треба лажна менаџерка која нема конкретни проекти туку утописки ветувања и лажно се претставува како независен кандидат со кампања дебело финансирана од ВМРО-ДПМНЕ.

Скопјани нема да наседнат на лажните ветувања, скопјани на 17 октомври уште еднаш ќе го казнат ВМРО-ДПМНЕ за тоа што го уништи модерно Скопје со криминалниот проект „Скопје 2014“ и што постојано се обидува да ги манипулира и лаже граѓаните на главниот град.

Градска организација на СДСМ

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime sites Attack on Titan Season 3

anime heaven BANANA FISH

AnimeHeaven Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

anime sites AnimeHeaven To Your Eternity

english anime AnimeHeaven Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway