Тренчевска: Унапредувањето на човековите права, еднаквост и борба против секаков вид на насилство е наш приоритет и одговорност
Тренчевска: Унапредувањето на човековите права, еднаквост и борба против секаков вид на насилство е наш приоритет и одговорност
Од 48-та седница на Владата: Утврден текстот на новиот Закон за служба во Армијата со дополнителни погодности; Утврдени измените за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот сектор; Предлогот на Финансиската инспекција во јавниот сектор влегува во Собрание
Од 48-та седница на Владата: Утврден текстот на новиот Закон за служба во Армијата со дополнителни погодности; Утврдени измените за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот сектор; Предлогот на Финансиската инспекција во јавниот сектор влегува во Собрание
Обвинителство бара притвор за напаѓачот на полициски началник од Чаир
Обвинителство бара притвор за напаѓачот на полициски началник од Чаир
Пендаровски разговарал со поглаварот на СПЦ, Порфириј
Пендаровски разговарал со поглаварот на СПЦ, Порфириј
Џафери избувнал и се изнервирал зашто вработените ги згрешиле материјалите и се шетале
Џафери избувнал и се изнервирал зашто вработените ги згрешиле материјалите и се шетале
Благоев: Бугарската православна црква ќе мора да ја признае Македонската црква
Благоев: Бугарската православна црква ќе мора да ја признае Македонската црква
Мицотакис: Греши Ердоган ако мисли дека нема да гo бранам суверенитетот на Грција
Мицотакис: Греши Ердоган ако мисли дека нема да гo бранам суверенитетот на Грција
Набавка на тестови и терапија за мајмунски сипаници бара Комисијата за заразни болести
Набавка на тестови и терапија за мајмунски сипаници бара Комисијата за заразни болести

Медат Куртовски за протестот во Маврово: Ќе ги повикам вработените во урбанизам и инспекциски надзор за да ги видиме барањата

Протестот е легитимно право на секој поединец, кратко искоментира за „Фокус“ Медат Куртовски, поранешниот градоначалник на Маврово-Ростуше и веќе избран владин повереник на општината за денешниот протест на иницијативата „Спас за Маврово“.

-Поради приватни обврски не бев во можност да видам кои се барањата, ќе ги повикам на состанок вработените во урбанизам и инспекциски надзор за да ги видиме барањата и забелешките, вели Куртовски за „Фокус“.

Незадоволството кое произлегува од нерешавањето на основни комунални проблеми, урбано дивеење, бетонизација, продавање на државно земјиште и национално природно богатство, жителите на селата и викенд населбите во Мавровскиот регион го искажаа денес преку предупредувачки протест.

Протестот е легитимно право на секој поединец, кратко искоментира за „Фокус“ Медат Куртовски, поранешниот градоначалник на Маврово-Ростуше и веќе избран владин повереник на општината за денешниот протест на иницијативата „Спас за Маврово“.

-Поради приватни обврски не бев во можност да видам кои се барањата, ќе ги повикам на состанок вработените во урбанизам и инспекциски надзор за да ги видиме барањата и забелешките, вели Куртовски за „Фокус“.

Незадоволството кое произлегува од нерешавањето на основни комунални проблеми, урбано дивеење, бетонизација, продавање на државно земјиште и национално природно богатство, жителите на селата и викенд населбите во Мавровскиот регион го искажаа денес преку предупредувачки протест.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

aniwatch AniWatch Naruto: Shippuden

watch anime DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

ani watch me AniWatch Record of Ragnarok

aniwatcher Attack on Titan Season 3 Part 2

watch anime free Seirei Gensouki: Spirit Chronicles