(ВИДЕО) ОСВЕН ШТО СЕ ИЗБРУКА МОРАЛНО ПРЕД СВЕТОТ, РУСИЈА СЕ ПОСРАМИ И ВОЕНО, УКРАИНА ГИ ПОКАЖА СИТЕ СЛАБОСТИ НА РУСКАТА ВОЕНА МАШИНА
(ВИДЕО) ОСВЕН ШТО СЕ ИЗБРУКА МОРАЛНО ПРЕД СВЕТОТ, РУСИЈА СЕ ПОСРАМИ И ВОЕНО, УКРАИНА ГИ ПОКАЖА СИТЕ СЛАБОСТИ НА РУСКАТА ВОЕНА МАШИНА
(ВИДЕО) КОВАЧЕВСКИ, ПЕНДАРОВСКИ И МИЦКОВСКИ СО ЧЕСТИТКИ ЗА АВТОКЕФАЛНОСТА НА МПЦ: ОВА Е ГОЛЕМ ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА НАШИОТ НАРОД И ДРЖАВА
(ВИДЕО) КОВАЧЕВСКИ, ПЕНДАРОВСКИ И МИЦКОВСКИ СО ЧЕСТИТКИ ЗА АВТОКЕФАЛНОСТА НА МПЦ: ОВА Е ГОЛЕМ ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА НАШИОТ НАРОД И ДРЖАВА
(ВИДЕО) Запленети над 1100 метри мрежа и околу 100 килограми риба во Преспанското езеро
(ВИДЕО) Запленети над 1100 метри мрежа и околу 100 килограми риба во Преспанското езеро
Ковачевски - Драги: Проширувањето на ЕУ е клучно за просперитет на регионот и на Европа
Ковачевски - Драги: Проширувањето на ЕУ е клучно за просперитет на регионот и на Европа
Бектеши: Верски објекти и приватни училишта направиле сериозни злоупотреби – плаќале пониска цена на електрична енергија
Бектеши: Верски објекти и приватни училишта направиле сериозни злоупотреби – плаќале пониска цена на електрична енергија
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) УБАВ ДЕН ДЕНЕСКА: ДОДЕКА ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА СЕ ПОКЛОНУВАШЕ НАД ГРОБОТ НА КИРИЛ И МЕТОДИЈ ВО ЦРКВАТА СВЕТИ КЛЕМЕНТЕ ВО РИМ, МПЦ ДОБИ АВТОКЕФАЛНОСТ ВО СКОПЈЕ
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) УБАВ ДЕН ДЕНЕСКА: ДОДЕКА ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА СЕ ПОКЛОНУВАШЕ НАД ГРОБОТ НА КИРИЛ И МЕТОДИЈ ВО ЦРКВАТА СВЕТИ КЛЕМЕНТЕ ВО РИМ, МПЦ ДОБИ АВТОКЕФАЛНОСТ ВО СКОПЈЕ
Заедничка литургија на МПЦ-ОА и СПЦ во соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје
Заедничка литургија на МПЦ-ОА и СПЦ во соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје
Ковачевски: Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ е достоен продолжувач на визијата и просветителското дело на светите браќа
Ковачевски: Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ е достоен продолжувач на визијата и просветителското дело на светите браќа

МЕДИСКА КОМПАНИЈА БАРА АСИСТЕНТ МЕДИА ДИРЕКТОР

Комерцијална објава:

Го шириме нашиот тим. Се работи за фирма која 10 години менаџира интернет медиуми и која е во постојан раст и затоа ни треба помош. Ни треба одговорна, квалификувана и енергична личност која секојдневно ќе ги надополнува сајтовите со квалитетни и интересни содржини и ќе му помага на директорот во менаџирањето на порталите и фирмата. Доколку ги исполнувате долунаведените критериуми ве охрабруваме да аплицирате.

Потребни квалификации и квалитети:
Желба за работа,
брзина на завршување работни задачи,
позитивен мајндсет кон животот и работата,
желба да се учи и напредува,
капиталистички дух во себе т.е платата треба да се заработи со ангажирање а не со чекање да дојде крај на работно време и забушавање со паузи и барање изговори зошто не се завршиле работните задачи
Спремност да се работи и за викенд.
возачка дозвола Б категорија

Предност ќе се смета следново:
Знаење на ракување со видео и аудио опрема и монтажа на видео материјал
Високо образование во областите историја, политички науки, економски, правен, новинарски, комуниколошки студии или се при крај со студиите
Одлично познавање на англиски јазик (напредно ниво)
Способност за креативно изразување на македонски литературен јазик
Искуство во WORDPRESS платформа.
Иксуство со работа во било која приватна фирма, особена предност се медуими
Запознаеност со актуелните политички настани во земјата и светот
Познавање од економски термини, добро познавање од историја и георгафија
Широк спектар на интереси и подготвеност за пишување на секакви теми
Остро око за детали и способност за воочување пропусти во пишувањето (фактографски, правописни, јазични), како и визуелни и технички недоследности
Искуство во уредување содржини на веб-сајт: обработка на фотографии, уредување на текст (п
Вештини за одржување на социјални мрежи
Спремност за долг работен ден, повеќе дневни патувања низ земјата и регионот
Брзина, навременост, точност и способност за добро планирање на работниот ден
Исполнителност, посветеност, иницијативност, одговорност и пред се лојалност кон фирмата

Работни обврски:
По обуката која ќе ја добиете во релативно краток рок од вас се очекува самостојно да ги извршувате следниве активности:
Извршување работни задачи поврзани со менаџирање веб њуз портали, ќе се работи и за викенд.
Асистенција на менаџментот во вид на посета на банки, фирми, судови, пошти и државни институции со цел носење или земање фактури, договори, писма, прес конференции, интервјуа, бизнис конференции, конгреси, коктели и слично.
Управување со службено возило по потреба за тимска посета на пресови, фирми и други патувања во Скопје и ширум земјава.
Пишување авторски содржини и обработка на теми прилагодени од странски извори како и секојдневна координација со останатите членови на тимот.
Правење на интервјуа со водење белешки, или користење на аудио и видео опрема
Самостојна посета на настани, прес конференции, бизнис конференции и правење пишани, аудио, фото и видео записи за истите.
Посета на фирми со цел маркетинг понуда и договарање маркетинг соработка.
Самостојна работа, што покрај креативно пишување и адаптација на превод, вклучува: проверка на факти, почитување на правописните правила, обработка на фотографии и веб-уредување
Одржување на профилите на социјалните мрежи и комуникација со публиката, аплоуд на медија содржини на социјални мрежи
Преземање одговорност за објавените содржини и справување со евентуалните пропусти и забелешки од страна на публиката
Останати сродни активности во склоп на работното место.

Што ви нудиме:
Почетната плата е од 300 до 500 евра во зависност од работното искуство и квалификациите плус добивате на користење и службен мобилен со постпејд број.
Ако со својот ангажман придонесете за дополнителен раст на фирмата постои можност за постојано покачување на платата на секои шест месеци се до плата од 800е месечно.
Доколку се пронаоѓате во напишаното, испратете ни го вашето резиме на [email protected] со назнака Aplikacija za asistent media direktor во полето за предмет на пораката.
По изборот на кандидати во потесен круг, ќе следува тестирање и интервју. Изборот ќе се изврши во рок до 30 дена од денот на огласот.

27.03.2022 Скопје

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1

dubbed anime GoGoAnime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

My Hero Academia Episode 7

GoGoAnime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

GoGoAnime My Hero Academia Season 3 Episode 21