На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
На денешниот брифинг со новинарите, ги информирав за статусот на реализација на Планот за борба против корупција и придобивките од мерките за превенција и сузбивање на корупцијата
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Американскиот Универзитет на Европа – ФОН, заедно со Корот на карабинерите од Република Италија денеска организираше меѓународна конференција на тема „Сеопфатен пристап во борбата против транснационалниот тероризам: глобални предизвици и одговори на тероризмот“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
Конференција на тема „Жената како жртва на насилство- механизми за заштита и помош од институциите“, организираше Американскиот Универзитет на Европа – ФОН во рамките на кампањата „СТОП на домашното насилство. Биди храбра!“
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
ОВОЈ Е АЛБАНСКИОТ АНТОЊО МИЛОШОСКИ, А ЗИНЕ ЛАЖЕ - Таравари: Немам доказ за поткуп на пратеници
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
СООБРАЌАЈКАТА КАЈ МАВРОВКА ЗАЕДНО СО НЕСПОСОБНАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА ДЕНЕСКА НАПРАВИ ХАОС ВО ГРАДОТ, МВР МОРАШЕ ДА ИНТЕРВЕНИРА!!!
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
Обраќање на претседателот Пендаровски на форумот „Сиромаштијата на децата во Северна Македонија - примањата не се единствен фактор”
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
САД НЕМА ДА ДОЗВОЛАТ ВОЈНА ВО БОСНА - „Тоа нема да се случи. Тоа еднаш го кажав и ќе повторам: Нема да има војна во БиХ. Ова не е 1991 година“, изјави Ескобар во интервју за сараевската телевизија Н1, кое подетално ќе се емитува вечерва
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата
АНГОВ: Главна цел ќе биде развој на еко- туризмот и Дојран да стане првата еко-туристичка дестинација во државата

МЕДИСКИТЕ ДРУГАРЧИЊА НА МИЦКОВСКИ ВО КОМИЧЕН ОБИД ДА ГО ПРОГЛАСАТ ЗА ПОБЕДНИК: ЈА ЗАДРЖА ЛИДЕРСКАТА ПОЗИЦИЈА ВО ВМРО ДПМНЕ??!?!?!

Во најновата колумна на Геровски, тој побрза многу трапаво да го прогласи Мицковски од исходот на лидерската средба. Зошто? Затоа што останал лидер на ВМРО ДПМНЕ?!?!?!

Замислете која е тоа победа за опозицијата, лидерот останал лидер?! Тоа е како да кажеш дека поразениот од бокс меч уствари победил затоа што останал жив?!?!

Геро е мајстор на пропагандата и манипулацијата, тоа му е работа веќе 30-40 години. Но и малите деца во ВМРО ДМНЕ се свесни дека она кон што Мицковски целеше цело време е дека со аферите РЕКЕТ 1 и РЕКЕТ 2 потоа со бојкотирање на собранието и на бојкотот ќе ги принудат Заев на техничка влада брзи избори и пораз! Прироа се одеше на сценарио и дека некој од владата на Заев ќе се одметне и ќе се изгуби и владиното мнозинство…

Но ништо од тоа нема ниту на повидок! Заев стои цврсто на власт, а Мицковски си ја свитка опашката и сега заговара успешен настан на локалните избори по што можеби пак ќе бара предвремени избори ама ќе моли бога да не ги добие?!?!

Геровци колку сака нека го прогласуваат за победник, се додека си е во опозиција, ние немаме ништо против тие ЛАЖНИ ТРИУМФИ И ПОБЕДИ, напротив ќе навиваме за повеќе да ги има и подолго да траат!

Патем смешно е како Геро се уште ги плука ударните медиски стратези и протагонисти блиски до Заев и ги прогласува за лузери иако Заев дојде и се уште е на власт баш поради нивниот ангажман?!?! Се чини Геро сака да не убеди дека да си на власт е пораз а да си во опозиција е победа?!?!?!?!?!?! Ова дури и од ГЕРО АЛЦХАЈМЕР е премногу!

loading...