Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана

МЕНАЏЕРСКИ ПРОМЕНИ ВО ГРУПАЦИЈАТА СТЕЛАНТИС: УВЕ ХОХГЕШУРТЦ НОВ ИЗВРШЕН ДИРЕКТОР НА БРЕНДОТ OPEL ОД 1 СЕПТЕМВРИ

Уве Хохгешурц, кој моментално ја извршува функцијата извршен директор за Брендот Renault Германија, Австрија и Швајцарија, е именуван за извршен директор на брендот Опел од 1 септември 2021 година, во време кога уникатниот германски Бренд Стелантис ги проширува своите комерцијални активности, вклучително и во Кина како и и влегување во ерата на електрификација. Тој ќе го наследи Мајкл Лошхелер, кој реши да продолжи со нов предизвик надвор од „Стелантис“.

Уве Хохгешурц ќе се приклучи на врвниот извршен тим на „Стелантис“ и ќе му одговара директно на извршниот директор на „Стелантис“ Карлос Таварес. Тој ја започна својата кариера во автомобилската индустрија во 1990 година во Ford, пред да се приклучи на VW во 2001 година и на Renault во 2004 година. Студирал бизнис администрација во Германија (Вупертал и Келн), Велика Британија (Бирмингем) и Франција (Париз Дофин).

„Би сакал срдечно да му се заблагодарам на Мајкл што воспостави силни одржливи основи за Opel заедно со вработените. Овој импресивен пресврт го трасира патот за претстојниот светски комерцијален развој на брендот. Убеден сум дека Уве успешно ќе го движи ова ново поглавје на брендот Opel, благодарение на неговото повеќе од 30-годишно автомобилско искуство во трговијата. Му посакувам се најдобро на Мајкл за неговиот следен чекор во кариерата “, изјави извршниот директор на„ Стелантис “, Карлос Таварес.

loading...

hack go88 go88 thiên đường online go88 nhà cái uy tín

Game bài số 1 Châu Á - Link tải Sunwin 2022