Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

Меркел: Русија го прекрши меѓународното право

Поранешната германска канцеларка, Ангела Меркел, ја осуди руската инвазија врз Украина и изрази солидарност со земјата, јави ДПА.

– Оваа агресивна војна на Русија означува длабока пресвртница во историјата на Европа, по завршувањето на Студената војна, рече Меркел во изјава за агенцијата.

Таа смета дека нема никакво оправдување за „ова очигледно кршење на меѓународното право” и најостро ја осудува ваквата постапка.

– Мислите и солидарноста ми се заедно со украинскиот народ и со Владата предводена од претседателот Зеленски, во овие страшни часови и денови, додаде Меркел.

Таа „целосно им даде поддршка” на напорите на ЕУ, НАТО, ОН и на Г7, насочени кон брзо запирање на војната.

Германската канцеларка во 2014 година, кога Русија го анектираше украинскиот полуостров Крим, ја истакна важноста од одржување отворена комуникација со Москва.

Но, таа нагласи дека сега е поинаку, бидејќи последниот напад бил насочен кон цела Украина.

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

aniwatcher app Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2

AniWatch JUJUTSU KAISEN

AniWatch Naruto

anime to watch Dragon Ball Super (Dub)

Dragon Ball Super (Dub) Episode 131