Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв

Мицкоски: На граѓаните им посакувам здравје, спокој и мир во душите, да се почитуваме и меѓусебно поддржуваме зошто само така може да одиме напред

Почитувани,

Христос воскресна! Нека ни е за многу години денот!

Ја користам оваа прилика на сите православни христијани да им го честитам еден од најголемите христијански празници – Велигден. Да им посакам пред се здравје, среќа, спокој, мир во душите, затоа што само така ќе можеме да ги постигнеме целите кои што ги имаме зацртано.

Ја користам исто така оваа прилика на сите граѓани во Македонија без разлика на нивната вероисповед, христијанин, муслимани, атеисти, и останати исто така да им посакам мир, здравје, спокој во душите. Правдата да ја победи неправдата. Доброто да го победи злото. Затоа што ова се денови кога сите ние празнуваме со една голема среќа во нашите тела и таа среќа треба да ја пренесеме на сите наши сограѓани без разлика на нивната вероисповед. Затоа што едни и други треба да се сакаме и почитуваме без разлика на нашите различности затоа што пред и над се сите ние сме луѓе. И само почитувањето и меѓусебната поддршка може да не води напред, но и да ја води напред нашата заедничка татковина Македонија.

Уште еднаш, нека ни е честит Велигден! И Христос воскресе!

loading...

go88 ông già noel

live sunwin