Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

Мицкоски: Не ме интересира замрзнатиот имот во „Империја“, туку тој на ВМРО-ДПМНЕ

Христијан Мицкопски, лидерот на ВМРО-ДПМНе при денешното отворање на кошаркарско игралиште во Бутел, рече дека единствено го интересира одмрзнувањето на имотот на најголемата опозициска партија, како одговор на барањето за коментар по одлуката на Обвинителството за организарн криминал и корупција да ги замрзне уделите на фирми поврзани со Сашо Мијалков, екс-директорот на УБК, во предметот „Имеприја“.

– Тоа е судска одлука за замрзнување на имот на приватно лице. Јас повеќе би сакал да коментирам зошто се користи Обвинителството и судството четири години да го држат замрзнат имотот на најголемата политичка партија. Ние ниту можеме да располагаме, ниту да го оттуѓуваме имотот, а до скоро имавме блокирана сметка, изјави Мицкоски во Бутел.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ додаде дека судската власт на тој начин работи по диктат на извршната предводена од СДСМ.

Вчера ОЈО за организиран криминал и корупција објави дека се замрзнува имот во сопственост на Мијалков, вклучувајќи ги неговите удели во хотелот „Мериот“ и неговата куќа.

loading...

go88 live

ông chủ nhà cái sunwin SUNWIN - Nhà Cái Game Bài Uy Tín Nhất Thị Trường 2022 sunwing check i