Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА
Зидојче цајтунг: Србија и Бугарија му вртат грб на Путин
Зидојче цајтунг: Србија и Бугарија му вртат грб на Путин
Вархељи се врати во Софија да ги убеди Петков и Радев да ја откочат блокадата на Северна Македонија
Вархељи се врати во Софија да ги убеди Петков и Радев да ја откочат блокадата на Северна Македонија
Претседателот Пендаровски го прими ученикот Амир Дестанов, кој освои трето место на натпревар по математика иако живее многу тешко во тешка сиромаштија
Претседателот Пендаровски го прими ученикот Амир Дестанов, кој освои трето место на натпревар по математика иако живее многу тешко во тешка сиромаштија
За само 100 дена од мандатот на Ковачевски: поголеми плати, пензии, инвестиции и успешно справување со кризата
За само 100 дена од мандатот на Ковачевски: поголеми плати, пензии, инвестиции и успешно справување со кризата
Северна Македонија тапка во место според годишниот извештај за состојбата со човековите права на ЛГБТИ луѓето
Северна Македонија тапка во место според годишниот извештај за состојбата со човековите права на ЛГБТИ луѓето

БОМБА – МИЦКОВСКИ И ЗА ОВА ЛИ ЌЕ СЕ ЗГРОЗУВА – ЕВЕ КАКО ГРУЈО ГИ ЗАРАБОТИ 3-ТЕ СТАНОВИ НА БИХАЧКА: Еве го писмото со потпис на Груевски што ја оштети државата 20-тина милиони евра, а за кое го тужеше Фрчкоски дека не постои

Основниот проблем на авторитарните владетели и владeтелчиња е што не разбираат дека се тоа. Дека судството го задавиле под себе, дека суди како ќе му кажат, дека слободата на мислењето е важна и дека конечно треба да се понесе одговорност за владеењето на тој и таков начин.

Никола Груевски нема надеж дека ќе го разбере тоа. Тој го задави сиромашкиот судија да пресуди како ќе му каже и мисли дека „во негово време суделе добро“?
Никола Груевски со своето неписмено и неодговорно владеење ја има задолжено земјава и нејзиниот буџет 20-тина милиони евра оштета на Мамидакис Оил, со кршењето на договорните обврски на ОКТА кон оваа компанија, од причини да му „учинат“ услуга на Хеленик петролеум. Писмото подолу потпишано од Никола Груевски е клучен доказ за тоа, што и го потврдил судот во Лондон кога ја пресудил оштетата.

Зошто Груевски не одговарал за оваа огромна штета која ја нанесол на државата директно со свој потпис и докажано со меѓународна судска одлука ?
Бидејки знаел за тоа тој се одлучил да тужи за клевета некого кој ќе го спомене тоа и било што во врска со тоа и преку своето партиско судство експресно пресуди во негова корист, а проф Љубомир Данаилов Фрчкоски го осудија да плати огромна парична казна за навредената чест и углед на диктаторот? Судот и судијата не смее да писнат и да ги погледаат доказите со кои се докажува директно дека Груевски е крив, а дека проф.Фрчкоски е во право (како што е ова писмо во прилог потпишано од Груевски причина за штетата кон државата).

Ниту еден доказ не беше возможно да се поднесе а камоли прифати од судијата исплашен – уплавосан, а потоа веднаш унапреден во судија на Апелација.
Сега Груевски јаде боранија од Будимпешта што било како било судството и пресудата за клевета. Која будателетинка без срам и перде .

Пред неколку денови дознавме како Груевски дошол до 750 квадрати станови во Панорама на Водно. Но еве како дошол до трите стана споени во голем стан од 250 квадрати во кои живееше на Бихачка додека беше премиер. Како министер за трговија во 2000-та потпишал скандалозно писмо со кое ја овластил ОКТА да го раскине договорот со Мамидакис со што државата беше тужена како страна која и наредила на ОКТА да му нанесе штета на Мамидакис и за тоа платила 20 милиона евра оштета со се камати. Колку милиони зел за ова паторот на кој рачето му лепело уште тогаш пред 20 години?!

loading...

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Kiss x Sis (TV)

animes online AnimeDao Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

anime sites JUJUTSU KAISEN

english anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

english dubbed anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

tải go88