ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп
ОВАА ВЛАСТ НЕМА МИЛОСТ КОН НИКОГО, ЗАКОНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Осумдневен притвор заради закани кон кандидатот на ВМРО за градоначалник во Прилеп
ПОРТПАРОЛОТ НА МВР, ТОНИ АНГЕЛОВСКИ ДОБИ ПЛАКЕТА ОД ФАКУЛТЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ
ПОРТПАРОЛОТ НА МВР, ТОНИ АНГЕЛОВСКИ ДОБИ ПЛАКЕТА ОД ФАКУЛТЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ
ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ СЕ ФАЛИ ДЕКА Е ЕЛИТНО КУРТОНЧЕ: 500 евра е смешна сума за мене!
ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ СЕ ФАЛИ ДЕКА Е ЕЛИТНО КУРТОНЧЕ: 500 евра е смешна сума за мене!
Приведени четири лица за давање поткуп за гласови во скопско, поткупувале за кандидат на ВМРО ДПМНЕ
Приведени четири лица за давање поткуп за гласови во скопско, поткупувале за кандидат на ВМРО ДПМНЕ
БРАВО ПРЕМИЕРЕ, САМ ПРОТИВ СИТЕ НО СЕПАК НАРОДОТ Е СО ТЕБЕ, НА ДОЖД ПАРТИЗАНСКИ ИСТЕРА ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ КАМПАЊИ
БРАВО ПРЕМИЕРЕ, САМ ПРОТИВ СИТЕ НО СЕПАК НАРОДОТ Е СО ТЕБЕ, НА ДОЖД ПАРТИЗАНСКИ ИСТЕРА ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ КАМПАЊИ

МИЦКОВСКИ НАРЕДИ КУРТОНСКИ МЕДИСКИ МАСАКАР ПРОТИВ АПАСИЕВ, САМО НЕ РАЗБИРА ДЕКА СО ТОА МУ ГО КРЕВА РЕЈТИНГОТ

Откако Мицковски изјави во вестите на Сител дека Апасиев не сакал да влезе во коалиција за рушење на Заев, одеднаш распалија сите медиски куртонски дувла против лидерот на Левица.

Миленко не го вади од уста, Латас му посвети километарска колумна, актерот Тасевски му посвети своја емисија на Јутуб, и редица други куртони партал го направија лидерот на Левица.

Но она што Мицковски изгледа не разбира е тоа што Латас плука по Апасиев му носи поени на Апасиев, и обратно, тоа што Миленко и Латас го фалат Мицковски го оддалечува лидерот на ВМРО ДПМНЕ од власт.

Донекаде дури и самиот Мицковски мислам дека го разбира затоа и пробаа да донесат нови фаци во куртон медиската фела па се дистанцираа малце од Милено и Бурекот и ги пренасочија своите крадени пари кон помагање на Златев и Ацо Инфомакс во партнерство со Палчо, но тоа како да не им дава резултати не им се крева рејтингот и не паѓа на СДСМ рејтингот од тие две-три инвестиции па сега како пак да ги враќаат од нафталин Латас и старата докажана куртон гарда.

Но истрошени се тие ликови и Мирка Класната и останати такви ликови кои по цел ден ги гледаме на Алфа Тв и Инфомакс ТВ, тоа се тие едно 10-20 ликови од оние над 100 кои ги имаше на лагер режимот но од таа елитна куртон ергела останаа само уште 20 другите ги снема од просторот.

Мицковски треба да знае дека ќе дојде на власт кога ќе биде пофален и помогнат од бардовите на македонското новинарство, а тоа се Кабранов, Блажевска, Ордановски, Михајловски, Ризаов, Чомовски, Борјан Јованоски, Секуловска, Боби Христов, Трајковска, Јадранка Костова, Мери Јордановска, Сашка Цветковска, Младен Чадиковски, Столе Наумов. Ова е кремот на мк новинарството и зад себе носат 1 милион луѓе кои им веруваат и кои нивниот збор го земаат буквално како да е библија.

Мицковски засега го доби само Геро на своја страна но тоа е премалку и Геро во меѓувреме ја изгуби својата тежина. Иста е приказната и со Саше Димовски. Горан Момировски никогаш не бил новинарски бард, иста е приказната и со Латас и со Мирка и со Бурекот и со Миленко и со Коровешоска… Тие се куртони, биле и ќе си останат. За Златев и Ацо Мечка не вреди букви да се трошат.

А ќе ја добие поддршката на бардовите на мак новинарството кога ќе стане европски политичар, кога ќе се сврти искрено кон запад, кога ќе ја смени националистичката политика кон политики на етно соживот и толеранција, кога ќе и сврти грб на мафијата, кога ќе се извини за и дистанцира од Груевизмот. Значи многу е просто, но за МИцковски некако ова е невозможна мисија.

loading...

Website https://animeheaven.pro: Watch Guilty Crown (Dub) animeheaven Episode 22 watch anime online

AnimeTV: The Morose Mononokean II anime episode 13 online free at https://animetv.cc anime tv all free

Watch anime online for free at TwistMoe english dubbed anime

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE

Dribbble: https://dribbble.com/gogoanimebe/about

Pubhtml5: https://pubhtml5.com/homepage/uxxm