(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?

МИЦКОВСКИ: СО АЛИЈАНСА ДЕЛИМЕ ИСТИ ТЕМЕЛНИ ВРЕДНОСТИ – ЗНАЧИ И АЛИЈАНСА Е ПРОТИВ РАМКОВНИОТ И ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР?!?!

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за Македонската телевизија вели дека со Алијанска на Албанците и останатите политички партии кои се дефинираат како опозициски додавајќи дека таа соработка се базира на темелни вредности.

И со Алијанса за Албанците и останатите партии кои себе си се дефинираат како опозициски партии ценам дека треба да имаме принципиелна соработка како до сега што имавме, базирана на темелни вредности за кои што ќе се залагаме, и тука ние нема никаков проблем, тоа е дел од таа втора епоха, рече Мицкоски.

Да потсетиме кои се тие темелни вредности во кои верува ВМРО ДПМНЕ:

– тие се против законот за двојазичност кој беше реализација на рамковниот договор со кој се оконча војната во 2001-ва
– тие се против преспанскиот договор со кој земјата влезе во НАТО
– тие се против договор со Бугарија со кој треба да почнеме преговори со ЕУ
– тие се против СЈО кој беше дел од договорот од Пржино чиј покровител беа САД и ЕУ

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Dragon Ball Super (Dub)

watch anime online SK8 the Infinity (Dub)

anime heaven au Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

Your Name.

My Hero Academia Season 3