ВМРОВЦИТЕ СО НОВИ МАЈМУНАРИИ ВО СОБРАНИЕТО - СПРЕМНИ СЕ ДА ПРОТЕЧЕ КРВ САМО ДА НЕ ПОМИНАТ СУДСКИТЕ РЕФОРМИ: Повторно тензично во Собранието: Викање и тропање на Комисијата за европски прашања
ВМРОВЦИТЕ СО НОВИ МАЈМУНАРИИ ВО СОБРАНИЕТО - СПРЕМНИ СЕ ДА ПРОТЕЧЕ КРВ САМО ДА НЕ ПОМИНАТ СУДСКИТЕ РЕФОРМИ: Повторно тензично во Собранието: Викање и тропање на Комисијата за европски прашања
Николовски: Со формирањето на националниот Агро Совет, земјоделците директно учествуваат во носењето на одлуки и распределба на финансиската поддршка
Николовски: Со формирањето на националниот Агро Совет, земјоделците директно учествуваат во носењето на одлуки и распределба на финансиската поддршка
Отворен финалниот ден од натпреварот „НАТО Иновациски предизвик“
Отворен финалниот ден од натпреварот „НАТО Иновациски предизвик“
Столтенберг: НАТО ќе и помогне на Украина со сеопфатен пакет помош за самоодбрана од руската бруталност
Столтенберг: НАТО ќе и помогне на Украина со сеопфатен пакет помош за самоодбрана од руската бруталност
Синдикатот на УКИМ го одложи протестот, за барањата ќе има дијалог со МОН и МФ
Синдикатот на УКИМ го одложи протестот, за барањата ќе има дијалог со МОН и МФ
Пред самитот на НАТО во Мадрид Шведска и Финска најавуваат дека има придвижување во разговорите со Турција
Пред самитот на НАТО во Мадрид Шведска и Финска најавуваат дека има придвижување во разговорите со Турција
Од 55-та седница на Владата: Донесена Уредбата за распределба на приходите од ДДВ за општините; Утврден стартот на работите на автопатните правци Тетово – Гостивар – Букојчани, Требеништа – Струга – Ќафасан и Прилеп – Битола; Со Грција ќе се воспостави електронска размена на царински информации за брз проток на граничните премини
Од 55-та седница на Владата: Донесена Уредбата за распределба на приходите од ДДВ за општините; Утврден стартот на работите на автопатните правци Тетово – Гостивар – Букојчани, Требеништа – Струга – Ќафасан и Прилеп – Битола; Со Грција ќе се воспостави електронска размена на царински информации за брз проток на граничните премини
„Брако“ обезбедува обучен и квалификуван кадар подготвен за работните процеси
„Брако“ обезбедува обучен и квалификуван кадар подготвен за работните процеси

МИЦКОВСКИ СО ПИСМО ДО ЛЕ ПЕН: НЕМОЈ ДА СЕ СЕКИРАШ СЕСТРО, НАРЕДЕН ПАТ ЌЕ ТИ ПРАТИМЕ АВТОБУСИ ОД ПУСТЕЦ, НИЕ СО БРАТОТ ОРБАН ЌЕ РАБОТИМЕ ЕУ ДА СЕ РАСПАДНЕ, ДА ЖИВЕЕ БРАТОТ ПУТИН

– Немој да си плачела и да си се секирала сестро Марин, оваа победа на Макрон е пирова победа, ете гледаш тенковите на Путин се стигнати до француската граница кај да е ќе влезат на Шансе Лизе, ќе види тој убаво со кого се заебава.

– У следна прилика да се организираме да ти пратиме неколку автобуси на наши од Пустец ќе победиш гарант ем овој нашиот анкетар Влајко да ти склепа една анкета да ја крене малце нацијата на нозе, ем да ти ги пратиме дечките од Инфомакс малце да им го поматат умот на Французите, ние така во Македонија им правиме на нашите па сами себе се утепуваат со години…

– Со братот Орбан ќе ја уништиме ЕУ ич да не се секираш, ќе го продолжиме твоето дело и визија, еве ние на балканот со сета сила работиме Путин да пенетрира и да завладее, кочиме секаков можен компромис со другарот Апасиев спремаме и укинување на рамковен договор, хихихи, не ја пуштаме Македонија да влезе во ЕУ па мајка Јана…

– Се додека духовниот врховен семоќен секси џудист и православен џамахириски лидер Путен е жив има надеж за нашите свети идеали, чиста Македоња, чиста Европа, црнците само во Африка да носат слонова коска на грб, ХАЈЛ ПУТИН СЕСТРО!!!

Ова наводно стоело во писмото што Мицковски го напишал утрово на Марин Ле Пен ама некако малку разумните во ВМРО ДПМНЕ едвај го спречиле да го испрати па му наредиле да седне и да напише честитка за Макрон и да глуми тамо лудило дека он бил за ЕУ дрн дрн, он со негодување едвај прифатил, така велат нашите извори за Мактел.мк

loading...

bản hack go88 go88 đánh bài không rút được tiền từ go88

nhóm zalo sunwin sunwin của ai sunwin âu