БОМБА НА ПЕНДАРОВСКИ: МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ Е ДАЛЕКУ ПОДОБАР ОД ПРВИЧНАТА ВЕРЗИЈА
БОМБА НА ПЕНДАРОВСКИ: МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ Е ДАЛЕКУ ПОДОБАР ОД ПРВИЧНАТА ВЕРЗИЈА
Трајанов: Пендаровски во Мадрид да ги запознае лидерите на НАТО членките за бугарските уцени
Трајанов: Пендаровски во Мадрид да ги запознае лидерите на НАТО членките за бугарските уцени
ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Е ШАНСА ШТО МАКЕДОНИЈА НЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСПУШТИ, КАЖА ГЕРМАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ
ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Е ШАНСА ШТО МАКЕДОНИЈА НЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСПУШТИ, КАЖА ГЕРМАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ
Мишел: Имаме решение, сега е време да се каже да
Мишел: Имаме решение, сега е време да се каже да
ЕУ: На маса е финален компромис кој треба да биде прифатен од двете страни
ЕУ: На маса е финален компромис кој треба да биде прифатен од двете страни
Османи бара трпение во врска со францускиот предлог
Османи бара трпение во врска со францускиот предлог
Ковачевски: За предлогот ќе се консултираме со партиите, претседателот, експертската јавност
Ковачевски: За предлогот ќе се консултираме со партиите, претседателот, експертската јавност
Рама за францускиот предлог: Браќа Македонци и Албанци, прифатете!
Рама за францускиот предлог: Браќа Македонци и Албанци, прифатете!

МИЛЕНКО ГИ СПРЕМА ВМРОВЦИТЕ ЗА ГОЛЕМ ПОРАЗ: Не е крив Мицковски, такви карти му се паднаа во рацете

На Миленко му се падна тешката задача да почне да ги спрема вмровците за тешкиот пораз кој ги чека за две недели.

Па со фудбалски термини Миленко објаснува дека ВМРО ДПМНЕ во моментов е клуб кој се бори за опстанок против испаѓање во втора лига нема спонзори нема играчи судиите се против него и затоа не треба да се очекува шампионска титула туку скромин резултати и опстанок но резултати на дното на табелата.

За тоа не бил крив Мицковски туку Груевски му оставил таков клуб со празна каса со долгови со лошо играчи со празни трибини тревата исушена итн итн итн…

Ако најбогатата партија во Европа не може да се врати на власт после само 4 години опозиција, со поддршка на милионери како Камчев и компанија, како ли му беше на Заев во 2015-та со режим на власт и со партија во опозиција над 10 години плус прислушкување плус ВМРО МВРО плус сваровски судство плус моќна режимска пропаганда Грујовизија од 20 милиони евра годишно за портали весници телевизии каде режимот и нејзините куртони не идеа на дебати, се затвораа телевизии итн итн…

Нека плачат вмровците, тек има да плачат…

loading...

go88 không cho rút tiền quà tri ân go88 go88 đăng nhập fb

nổ hũ sunwin app sunwin sunwin live chat