Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

МИЛЕНКО КОНЕЧНО СЕ ПОМИРИ СО РЕЗУЛТАТИТЕ ВО САД, МУ ТРЕБАШЕ ЦЕЛ МЕСЕЦ, ИАКО БАЈДЕН ПОБЕДИ СО 7 МИЛИОНИ РАЗЛИКА: ИЗГЛЕДА БАЈДЕН ЌЕ БИДЕ НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ!

Вмровците се толку ретардирани за поимот демократија, тој поим толку им е стран и неразбирлив што Бајден иако победи со 7 милиони гласови разлика, тоа се 2% од гласачите во САД, како во земјава некој претседател да победел со 40 000 разлика на избори а он уште да се прави мутав кој победил?!?!

Дури и со делегатскиот систем, пак Бајден победи со над 70 делагати разлика, победи во 4 клучни сојузни држави кои одлучуваат, значи во Пенсилванија, Аризона, Џорџија и Невада. Значи не победи само во една свинг држава туку во 4. Ова не се тесни избори, ова е одлучувачка победа на Бајден и пак ропаците и морони како Миленко им требаше еден месец да се помират со поразот?!?!

Тоа само покажува колку овие морони и кретени се скарани си поимот народна воља иако тој збор им е најчеста фраза која ја користат ама не ја разбираат затоа што се ретардирани.

loading...

https://twistmoe.net stream anime online

Watch The Secret Garden Episode 1

AnimeBee: Naisho no Tsubomi anime episode 3 online free at https://animebee.to anime to watch

Rifle Is Beautiful Recap (https://kissanime.mx/m/Lo8p) Episode Full

Tetongravity: https://www.tetongravity.com/community/profile/animefreakws/

Forum1 shellmo: http://forum1.shellmo.org/member.php?action=profile&uid=1144296