Приведени три лица, родители си ја продале ќерката на Белгиец, поднесена кривична пријава
Приведени три лица, родители си ја продале ќерката на Белгиец, поднесена кривична пријава
Продолжува герила-акцијата против дезинформациите: Внимание, се појавија лажговците со кратки нозе – не наседнувајте!
Продолжува герила-акцијата против дезинформациите: Внимание, се појавија лажговците со кратки нозе – не наседнувајте!
(ВИДЕО) РОМИТЕ ВО ПРИЛЕП САМИТЕ ГИ АСФАЛТИРААТ УЛИЦИТЕ СО СВОИ ПАРИ, ВЕЛАТ ДЕКА ВМРО ДПМНЕ ГИ ИЗМАМИ, ИМ ВЕТИ УЛИЦИ А НЕ НАПРАВИ НИШТО!
(ВИДЕО) РОМИТЕ ВО ПРИЛЕП САМИТЕ ГИ АСФАЛТИРААТ УЛИЦИТЕ СО СВОИ ПАРИ, ВЕЛАТ ДЕКА ВМРО ДПМНЕ ГИ ИЗМАМИ, ИМ ВЕТИ УЛИЦИ А НЕ НАПРАВИ НИШТО!
ЈП „Градски паркинг“ со кампања за подобри услуги кон граѓаните под мотото „Не молчи, пријави! Заедно против неправилностите!“
ЈП „Градски паркинг“ со кампања за подобри услуги кон граѓаните под мотото „Не молчи, пријави! Заедно против неправилностите!“
Ангеловска-Бежоска: Очекувањата се дека каматните стапки ќе одат нагоре, се прават обиди тоа да биде умерено
Ангеловска-Бежоска: Очекувањата се дека каматните стапки ќе одат нагоре, се прават обиди тоа да биде умерено
Од продажбата на биоразградливи кеси собрани 44 милиони денари, се планира набавка на контејнери за селектирање на отпад
Од продажбата на биоразградливи кеси собрани 44 милиони денари, се планира набавка на контејнери за селектирање на отпад
Каков дебакл, пропаднатата блокада Мицкоски ја замени со протест за месец од сега
Каков дебакл, пропаднатата блокада Мицкоски ја замени со протест за месец од сега
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПОЛИЦИСКИОТ РАЗГОВОР СО НОВИНАРКАТА ДЕЛЕВСКА МУ ПРИПАЃА НА ВРЕМЕТО НА РЕЖИМОТ
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ПОЛИЦИСКИОТ РАЗГОВОР СО НОВИНАРКАТА ДЕЛЕВСКА МУ ПРИПАЃА НА ВРЕМЕТО НА РЕЖИМОТ

Милевски: Децата пред се, училиштето во Косоврасти реновирано според најнови стандарди

Над 120 ученици од основното училиште „Ристе Ристески“ во село Косоврасти ќе можат да се вратат во училишните клупи од септември во целосно реновирани простории по најнови стандарди за енергетска ефикасност, истакна министерот за локална самоуправа Горан Милевски за време на посетата на дебарскиот регион.

– Сите граѓани имаат право на квалитетни и воедначени услуги. Децата пред се и затоа во рамките на овој проект во најголем број се опфатени основните училишта. Министерството за локална самоуправа кое е одговорно за рамномерниот регионален развој во државата подржува проекти кои што ги подобруваат услугите и квалитетот на живеење, особено во општините и населените места кои немаат доволно сопствени ресурси, додаде министерот за локална самоуправа.

Милевски појасни дека покрај ова училиште реновирани се вкупно седум јавни објекти во 6 општини во Југозападниот плански регион.

– Со проектот, зависно од потребите на објектот, се санирани сите критични точки, подови, покрив, прозорци, фасада, со што значително се подобрува внатрешниот амбиент, безбедноста и удобноста, но и се прават заштеди во потрошувачката на енергија. И во иднина ќе продолжиме со поддршка на вакви корисни проекти кои што директно имаат влијание на квалитетот на живеење. Ако децата и родителите се задоволни, тогаш ние сме најзадоволни, рече тој.

Целиот проект во вредност од 17 милиони денари го финансираше Министерството за локална самоуправа од Програмата за рамномерен регионален развој, заедно со Центарот за развој на Југозападниот плански регион и со Бирото за регионален развој. Првично биле планирани 22 милиони денари, но со направените заштеди, 5 милиони евра се пренасочени за реализација на друг проект во овој плански регион.

loading...

sites to watch anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

stream anime online My Hero Academia Season 2 (Dub)

Naruto (Dub) Episode 214

anime freaks website Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

AnimeFreak The Rising of the Shield Hero (Dub)

tải go88