Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
Противпожарните единици во Кавадарци и Неготино добија нова опрема преку проект за меѓуопштинска соработка кој се реализира со поддршка на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и Бирото за регионален развој
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
АУЕ-ФОН на свечена церемонија ги додели дипломите на студентите од прв и втор циклус на студии
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
Маричиќ за Тв 21: Владата прави се за ублажување на последиците од кризата, следува ребаланс и сериозни заштеди во Буџетот
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
АУДИ А6 СМРТНО ПРЕГАЗИ ПЕШАК ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
ГРАД СКОПЈЕ: Продолжува чистењето на кејот на реката Вардар
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
Министерот Шаќири учествува на Светскиот образовен форум во Лондон
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
КОСТАДИНОВ: Во Струмица повеќе нема диви продавачи на текстил
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем
Владата го усвои пакетот законски измени за повисоки плати во правосудниот и обвинителскиот систем

МИЛЕВСКИ: Денес со идниот мандатар и актуелниот премиер се договоривме, во новата програма на Владата, како предлог на ЛДП да биде вметнати следниве проекти…

✅ нова жичара на Пелистер, со рок на реализација 2022 година;
✅ законско регулирање на производството и трговијата со криптовалути. Рок на имплементирање 2022 година;
✅ финиширање на процесот на институционална децентрализација, поголеми овластувања на општините и отворање на законот за локална самоуправа прва половина на 2022 година;
✅ една изборна единица со изборен праг за влез во парламентот. Рок на донесување 2022 година;
✅ отворени листи за избор на советници. Рок на донесување на законските измени 2022 година;
✅ измени во законите кои ја регулираат градбата на станбени објекти. Построги критериумите кои ќе овозможат хумано живеење во градовите и зачувување на животната средина.

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

DARLING in the FRANXX Episode 20

gogoanime1 Josee, the Tiger and the Fish

GoGoAnime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 5

anime gogo Attack on Titan Final Season (Dub)

GoGoAnime My Hero Academia