ВМРО-НП: Овој предлог е најдобар досега, престанете да правите драми и трагедии
ВМРО-НП: Овој предлог е најдобар досега, престанете да правите драми и трагедии
СДСМ: Пред нас е предлог со чист македонски јазик, Мицкоски само сака да и наштети на државата и јавно призна дека е против ЕУ
СДСМ: Пред нас е предлог со чист македонски јазик, Мицкоски само сака да и наштети на државата и јавно призна дека е против ЕУ
Десет причини зошто треба да се подржи тнр.Француски предлог на ЕУ за решавање на спорот со Бугарија!
Десет причини зошто треба да се подржи тнр.Француски предлог на ЕУ за решавање на спорот со Бугарија!
(ВИДЕО) АРСОВСКИ: Предлогот не е идеален, ама е подобар од претходниот и ни овозможува да ги почнеме преговорите, битката со Бугарија ќе продолжи
(ВИДЕО) АРСОВСКИ: Предлогот не е идеален, ама е подобар од претходниот и ни овозможува да ги почнеме преговорите, битката со Бугарија ќе продолжи
Партија на пензионери: Треба да се прифати новиот француски предлог
Партија на пензионери: Треба да се прифати новиот француски предлог
МАРИЧИЌ ВО ДОЛГО КИЛОМЕТАРСКО ИНТЕРВЈУ ЗА МИА ВО ДЕТАЛИ ГО ОБЈАСНУВА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕЛОГ: Со модифицираниот француски предлог го добиваме она за што со години се бориме
МАРИЧИЌ ВО ДОЛГО КИЛОМЕТАРСКО ИНТЕРВЈУ ЗА МИА ВО ДЕТАЛИ ГО ОБЈАСНУВА МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕЛОГ: Со модифицираниот француски предлог го добиваме она за што со години се бориме
Спасовски: Вкупниот криминалитет бележи намалување за 8,31 проценти
Спасовски: Вкупниот криминалитет бележи намалување за 8,31 проценти
МЗШВ со поддршка на „Фестивал на биодиверзитет“ – Го јакнеме локалното производство и малите производители
МЗШВ со поддршка на „Фестивал на биодиверзитет“ – Го јакнеме локалното производство и малите производители

МИЛЕВСКИ: ЈАС СЕ ГОРДЕАМ СО СЕ ШТО СУМ НАПРАВИЛ ЗА БИТОЛА БЕЗ ГРАМ КРИМИНАЛ И КОРУПЦИЈА

Претпоставувам ова е стационарот на Поинаку, бидејќи кутрињата се удобно стационирани на кружниот тек.

Неповикана, а очигледно пронајдена во критиките, претседателката на Совет на Битола, објави најново коминике, во кое по незнам кој пат ги согледа виновниците за состојбите во Битола, во сите освен не во себе. Криви се од Владата, министрите, пратениците, градоначалникот, ВМРО, СДСМ, ЛДП, Левица, сите, само не и таа.

Иако и е трет мандат во Советот, а сега скоро и 6 месеци Претседател на Совет, иако е лепенка до градоначалникот на сите настани, иако дозволи поскапување на сите услуги на општината, иако дозволи Советот да работи незаконски, поради што Битола е една од ретките општини каде Министерството за труд и социјална политика ги одзеде ингеренциите на општината, во делот на градинките, иако го аминува поставувањето на капиталниот објект кутлуг на Шеталиштето, иако критикуваше за спорите реконструкции на улиците, а сега со месеци не може да реновира мост од 20 метри, за што повторно се разбира други се криви, но никогаш и самата таа, денес одлучи повторно да се огради од локалната власт и да се амнестира од нагрдувањето на Шеталиштето, за утре повторно да ја видиме сликана заедно со градоначалникот.

Кога ќе заврши мојот мандат како министер кој доаѓа од Битола, автопатот до Битола ќе биде во напредна фаза, топлификацијата на Битола во завршна фаза, зимскиот туризам, доколку успееме планината да ја вратиме назад на граѓаните, ќе биде на ниво на другите центри во државата. Дополнително Офицерскиот дом, градскиот стадион направени од локалната самоуправа останатите капитални проекти кои ги работиме како министерство за кои уште оваа година ќе има видливи резултати во Битола, ќе си го кажат своето.

На крајот ќе видиме кој направил повеќе за градот, вие со хејтање и сеење на магла и омраза помеѓу граѓаните или јас и ние кои сме дел од оваа Влада.

На градот му треба многу повеќе, но оваа Влада ќе постави камчиња во мозаикот кои 30 години никој не ги поставил во Битола.

Делата ќе си го кажат своето. Што ќе оставите вие, освен омразата која ја ширите, останува времето да покаже.

Јас познавајќи и гледајќи ги проектите кои ги припремаме за Битола знам дека ќе се гордеам на постигнатото, притоа реализирано без ниту едма дамка за криминал и корупција.

loading...

app go88 cổng game go88 game đánh bài go88

https://tai.sunwin.gg/