(ВИДЕО) ВАКВИТЕ ЛУЃЕ ДАВААТ НАДЕЖ ДЕКА ЕДЕН ДЕН СВЕТОТ ЌЕ БИДЕ ПОДОБРО МЕСТО ЗА ЖИВЕЕЊЕ
(ВИДЕО) ВАКВИТЕ ЛУЃЕ ДАВААТ НАДЕЖ ДЕКА ЕДЕН ДЕН СВЕТОТ ЌЕ БИДЕ ПОДОБРО МЕСТО ЗА ЖИВЕЕЊЕ
(ВИДЕО) Дива свиња уби ловџија во Неготино
(ВИДЕО) Дива свиња уби ловџија во Неготино
ИДИОТСКАТА ТЕЗА НА ВМРОВЦИТЕ: ХЕРОИН СЕ ПРАВИ ОД СОЛНА КИСЕЛИНА И АЦЕТОН КОИ ЧИНАТ 20 ДЕНАРИ ЗА ЛИТРО И НЕ ГОРАТ ПОД НИКАКВИ УСЛОВИ!
ИДИОТСКАТА ТЕЗА НА ВМРОВЦИТЕ: ХЕРОИН СЕ ПРАВИ ОД СОЛНА КИСЕЛИНА И АЦЕТОН КОИ ЧИНАТ 20 ДЕНАРИ ЗА ЛИТРО И НЕ ГОРАТ ПОД НИКАКВИ УСЛОВИ!
Џафери изрази сочувство за смртта на Пендаров
Џафери изрази сочувство за смртта на Пендаров
НОВА МАЈМУНАРИЈА НА ВМРОВЦИТЕ: ЛАЖЕН ПРОФИЛ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАШКА ШИРИ ОМРАЗА ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО БУГАРИЈА
НОВА МАЈМУНАРИЈА НА ВМРОВЦИТЕ: ЛАЖЕН ПРОФИЛ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАШКА ШИРИ ОМРАЗА ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА ВО БУГАРИЈА
ОВОЈ ИСПАДНА МНОГУ СМЕШЕН ЧОВЕК: Екс министерот Хоџа јавно пиел кафе со Муса, ама мисли дека го следат и сликаат
ОВОЈ ИСПАДНА МНОГУ СМЕШЕН ЧОВЕК: Екс министерот Хоџа јавно пиел кафе со Муса, ама мисли дека го следат и сликаат
Беличанец: Заев затекна корумпирана партиска мафијашка држава на која и ја скрши кичмата
Беличанец: Заев затекна корумпирана партиска мафијашка држава на која и ја скрши кичмата
(ВИДЕО) Васев: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ не работат ништо, промовираат проекти на СДСМ и му служат само на Мицкоски
(ВИДЕО) Васев: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ не работат ништо, промовираат проекти на СДСМ и му служат само на Мицкоски

МИЛЕВСКИ: ОПШТИНА БИТОЛА ДОБИ 12 МИЛИОНА ДЕНАРИ ЗА ПРОЕКТИ ОД ВЛАДАТА

⭕ Вечерва, Советот за рамномерен регионален развој одржа седница, која ја водеше вицепремиерот и претседател на Советот, Фатмир Битиќи.
⭕ На седницата беа разгледани предлог проектите од програмите на Министерството за локална самоуправа, Биро за регионален развој.
⭕ За прв пат согласно новиот Закон, општините аплицираа во програмата за урбани подрачја, како и во програмите за села и специфични подрачја.
✅ Во програмата урбани подрачја каде аплицираат општини со седиште во град, прифатени се проекти во вкупна вредност од 124.875.000 денари, од бараните над 160.000.000 денари од општините, а кои се поделени по плански региони, согласно методологијата за поделба на средства според степенот на развиеност на планските региони.
🚩 Во Пелагониски плански регион од каде што доаѓам во програмата урбани подрачја прифатени се проектите согласно методологијата на степен на развиеност во висина од 14.860.125 денари, на сите општини кои аплицираа и имаа целосни документи: Прилеп, Демир Хисар и на Крушево.
✅ Во програмата села, одобрени се вкупно 124.875.000 денари, од бараните над 210.000.000 денари, поделени согласно методологијата на поделба на средства, според степенот на развиеност на планските региони.

🚩 Општина Битола, во програмата села аплицираше со еден проект, за реконструкција на коловоз на локален пат во село Брусник, за што им се одобрени 4️⃣ милиони денари.
✅ Во програмата специфични подрачја, која согласно новиот Закон се отвори за дополнителни апликанти каде покрај општините сега можат да аплицираат и планските региони, јавни претпријатија и институции, невладини организации, научни институции и универзитети одобрени се проекти во вредност од 124.875.000 денари, од бараните 472.753.773 денари, што е потврда на големиот интерес и конкурентност на оваа програма.
🚩 Од Битола, во програмата за специфични подрачја, единствени апликации беа на ЈП “Водовод” од 2️⃣ милиони денари и на КЈП “Нискоградба” од 6️⃣ милиони денари, за набавка на механизација и теренски возила. И двете апликации се одобрени.

loading...

Website https://twistmoe.net: Watch A Certain Magical Index: Specials twistmoe Episode 2 watch anime free

Website https://animekisa.in: Watch Absolute Duo (Dub) animekisa Episode 12 animekisa

Watch anime online for free at AniWatch watch animes

Watch Hyper Speed GranDoll Episode 3

Nootheme: https://nootheme.com/forums/users/gogoanimelol/

Question2answer: https://www.question2answer.org/qa/user/animeflixnl