ОЈО нареди вештачење на примероци од крв и урина на возачот што синоќа ја усмрти 24-годишната девојка кај „Сити мол“
ОЈО нареди вештачење на примероци од крв и урина на возачот што синоќа ја усмрти 24-годишната девојка кај „Сити мол“
ВИСОКО-ТЕХНОЛОШКИ ПОГОН НА СИТЕ 4 ТРКАЛА КАЈ OPEL GRANDLAND HYBRID4, OPEL INSIGNIA И OPEL INSIGNIA GSI
ВИСОКО-ТЕХНОЛОШКИ ПОГОН НА СИТЕ 4 ТРКАЛА КАЈ OPEL GRANDLAND HYBRID4, OPEL INSIGNIA И OPEL INSIGNIA GSI
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: НЕУСПЕШЕН ОБИД НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПОЛИТИЧКА ДИСКРЕДИТАЦИЈА
ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: НЕУСПЕШЕН ОБИД НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПОЛИТИЧКА ДИСКРЕДИТАЦИЈА
Малите партии му порачаа на Мицкоски дека не ја менуваат страната
Малите партии му порачаа на Мицкоски дека не ја менуваат страната
БРАВО - Улиците и тротоарите во Општина Центар беспрекорно исчистени
БРАВО - Улиците и тротоарите во Општина Центар беспрекорно исчистени
Успешната приказна продолжува: Сашо Тасевски со нов мандат за директор на полицијата
Успешната приказна продолжува: Сашо Тасевски со нов мандат за директор на полицијата
Ципрас: Шест авиони „рафал“ ќе летаат над С Македонија
Ципрас: Шест авиони „рафал“ ќе летаат над С Македонија
ЕКО ФАНАТИЦИТЕ ЈА ЧИНАТ СРБИЈА 2,5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА: Српската влада ја прекина соработката со Рио Тинто по масовните протести низ цела Србија
ЕКО ФАНАТИЦИТЕ ЈА ЧИНАТ СРБИЈА 2,5 МИЛИЈАРДИ ЕВРА: Српската влада ја прекина соработката со Рио Тинто по масовните протести низ цела Србија

МИЛЕВСКИ: Општините од 01.01.2022 година ќе добијат повеќе пари од ДДВ и персоналниот данок.

⭕ Денес ја одржавме втората седница на комисијата за децентрализација. Го финализираме предлогот за поголема децентрализација и реформи во локалната самоуправа.
⭕ Ја финализираме и оваа обврска и ветување пред граѓаните.
⭕ Во присуство на градоначалниците Петре Шилегов, Теута Арифи и Аце Коцевски, Министерот за финансии го презентира предлогот во врска со реформите во фискална децентрализација.
⭕ Општините од 01.01.2022 година ќе добијат повеќе пари од ДДВ и персоналниот данок.
⭕ Јас како Министер за локална самоуправа го презентирав предлогот во врска со поголема институционална децентрализација.
⭕ Повеќе одговорности, надлежности и средства за општините.

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

watch subbed anime Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

GoGoAnime High School DxD

GoGoAnime JUJUTSU KAISEN

GoGoAnime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)