(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) Десетина повредени од кои две лица потешко во пожарот во хотелот Буши
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?

МИЛЕВСКИ: РАЗОЧАРАНИ ЕКС ФУНКЦИОНЕРИ НА ЛДП МИ ПРАВАТ ОБИД ЗА ПУЧ ВО ПАРТИЈАТА НО НЕМА ДА УСПЕАТ

За нештата да станат појасни, дадов изјава за порталот Локално.мк за последните лаги кои се пласираат во јавноста со цел нарушување на мојот и угледот на ЛДП.

Се одлучив да реагирам јавно, бидејќи се продолжува со лечењето на личните фрустрации на поединци во партијата кои изгубиле функции и секаква доверба во ЛДП, го изгубиле лагодниот живот и неброените чаши вина испиени на Санторини, и кои сега сакаат преку грбот на мојата чест, достоинство и чесност да го манипулираат членството и граѓаните, сакајќи како паразити да се префлат од една на друга позиција, продолжувајќи си ги угодностите за кои жителите на Скопје не казнија на локалните избори а заборавајќи ги граѓаните и партијата.

За остварување на овие цели највулгарно ја вмешаа и мојата фамилија, неводејќи сметка за пристојно политичко однесување и немешање на луѓе кои дел од нив немаат никаква допирна точка со политика. Нивен единствен грев е што судбината им била да се мои роднини. Не се важни нивната стручност, компетентност, квалитети и време кога се вработувале што нема никаква поврзаност со времето во кое сум јас министер, важно е да се виновни.
Врв на манипулациите се денешните лаги со кои ме обвинија дека сум се самопредложил за министер без никаква доверба во партијата. Уште едни груби лаги и невистини од кои неможам да се изначудам до каде може да се спушти човековото достоинство за остварување на личните цели.

Но да не се грижат. Мојот демократски капацитет ќе им овозможи уште деновиве да одржиме седница на Централниот одбор а во најбрз можен рок и Конгрес на партијата на кој членството ќе пресуди кој треба и на каков начин да ја води партијата.
Дали на терен, со присуство во секое село, во секое населено место, во секој град, со разговори со секој граѓанин, со часови отсуство од својата фамилија или под удобното сонце на Санторини.

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

Attack on Titan Season 3 (Dub)

anime online My Hero Academia Season 4

GoGoAnime My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 17

GoGoAnime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation