Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

Милевски: Сите блокади завршиле со повлекување на опозицијата

Самата блокада не мора да значи и предизвикување на нови избори. Овие блокади ниту се непознати, ниту се иновативни. Веќе се видени и сите завршиле со повлекување на опозицијата од блокадите и нормализирање на работа на Собранието, вели во разговор за „Локално“, лидерот на ЛДП, Горан Милевски во врска со најавената активна блокада на работата на Законодавниот дом од страна на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Тој вели дека граѓаните ги бираат пратениците за да работат и да решаваат проблеми, а не да блокираат и самите да се креатори на проблемите.

Времето ќе покаже дека нешто позитивни поени таа блокада нема да им донесе на опозицијата, само ќе ги иритира граѓаните. Но тоа е нивна демократска одлука и проценка, подвлекува лидерот на ЛДП.

Милевски стои на ставот дека изборите се организираат на секои 4 години и така политичките чинители треба да се прилагодуваат со владините политики, планови и проекти.

loading...

https://tai.go88.is/

Cách tải game sunwin tài xỉu đổi thưởng mới nhất 2022 sunwin bị sập sunwin ăn chơi