СДСМ: Губитникот Мицкоски е изгубен во лагата. Вчера неговите пратеници во Собранието не ја гласаа Националната стратегија за спречување на корупцијата а вечерва отишол на телевизиско гостување да глуми загриженост за корупцијата во земјава. Оди и лаже, тоа е Мицкоски!
СДСМ: Губитникот Мицкоски е изгубен во лагата. Вчера неговите пратеници во Собранието не ја гласаа Националната стратегија за спречување на корупцијата а вечерва отишол на телевизиско гостување да глуми загриженост за корупцијата во земјава. Оди и лаже, тоа е Мицкоски!
(ВИДЕО) ХАХА, ЕКИПАТА НА 360 ОТКРИ УШТЕ ЕДНА МЕДИСКА ИЗМАМА НА КУРТОНИТЕ И НА ВМРО ДПМНЕ!
(ВИДЕО) ХАХА, ЕКИПАТА НА 360 ОТКРИ УШТЕ ЕДНА МЕДИСКА ИЗМАМА НА КУРТОНИТЕ И НА ВМРО ДПМНЕ!
СПРЕЧЕНА КАТАСТРОФА ВО ПРИЛЕП, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НАЈАВИ ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО ЧИЈА КУЌА ИЗГОРЕ
СПРЕЧЕНА КАТАСТРОФА ВО ПРИЛЕП, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НАЈАВИ ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО ЧИЈА КУЌА ИЗГОРЕ
ИМА ЛИ БЕ ЕДЕН НОРМАЛЕН ОКОЛУ ВМРО ДПМНЕ: ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ПОВИКА НА ФИЗИЧКА ЛИКВИДАЦИЈА НА МИНИСТРИТЕ И ПРЕМИЕРОТ?!?!
ИМА ЛИ БЕ ЕДЕН НОРМАЛЕН ОКОЛУ ВМРО ДПМНЕ: ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ПОВИКА НА ФИЗИЧКА ЛИКВИДАЦИЈА НА МИНИСТРИТЕ И ПРЕМИЕРОТ?!?!
ОРДАНОВСКИ СЕ ЧУДИ: Може ли некој да објасни зошто опозицијата во Собранието го одигра вака ова со изгласувањето на петтиот пакет? Збунети се, неспособни или се само злобни?!
ОРДАНОВСКИ СЕ ЧУДИ: Може ли некој да објасни зошто опозицијата во Собранието го одигра вака ова со изгласувањето на петтиот пакет? Збунети се, неспособни или се само злобни?!
МИЦКОВСКИ, НЕ ЗНАЕВ ДЕКА ЌЕ ПАДНЕШ ТОЛКУ НИСКО И ДЕКА СИ ТОЛКУ ЗЛОБЕН, НЕ СИ СПОСОБЕН ЛЕГАЛНО И КАКО ШТО Е РЕД ТУКУ ПРЕКУ БОЛНИ ПРАТЕНИЦИ САКАШ ДА ДОЈДЕШ НА ВЛАСТ!
МИЦКОВСКИ, НЕ ЗНАЕВ ДЕКА ЌЕ ПАДНЕШ ТОЛКУ НИСКО И ДЕКА СИ ТОЛКУ ЗЛОБЕН, НЕ СИ СПОСОБЕН ЛЕГАЛНО И КАКО ШТО Е РЕД ТУКУ ПРЕКУ БОЛНИ ПРАТЕНИЦИ САКАШ ДА ДОЈДЕШ НА ВЛАСТ!
ОНА ШТО МИЦКОВСКИ ГО ПРАВИ ВО СОБРАНИЕ Е РАМНО НА ДРЖАВЕН УДАР И ПОКАЖУВА ДЕКА ВО ОСНОВА МИЦКОВСКИ Е ЕДНО ДИКТАТОРЧЕ МАСКИРАНО ВО ДАСКАЛЧЕ
ОНА ШТО МИЦКОВСКИ ГО ПРАВИ ВО СОБРАНИЕ Е РАМНО НА ДРЖАВЕН УДАР И ПОКАЖУВА ДЕКА ВО ОСНОВА МИЦКОВСКИ Е ЕДНО ДИКТАТОРЧЕ МАСКИРАНО ВО ДАСКАЛЧЕ
УСПЕШНАТА АКЦИЈА ПРОДОЛЖУВА - Од денеска аплицирајте за субвенции за велосипеди и електрични тротинети од Град Скопје
УСПЕШНАТА АКЦИЈА ПРОДОЛЖУВА - Од денеска аплицирајте за субвенции за велосипеди и електрични тротинети од Град Скопје

Милевски: Со целосно реконструирани ски-лифтови по 40 години на Пониква се создаваат услови за зимски туризам, на ред се Кожув и Пелистер

По 40 години Министерството за локална самоуправа со поддршка од Швајцарската агенција за развој и соработка ги реконструираше во целост двата ски лифта на Пониква со што ова место полека добива лик на зимски туристички центар, што е од исклучителна важност за развојот на Источниот плански регион, но и за целата држава, рече министерот за локална самоуправа Горан Милевски.

– Имаме прекрасна природа и одлични терени за зимски спортови во земјава. Министерството за локална самоуправа ги има идентификувано развојните потенцијали на планските региони и веќе работи на подобрување на условите за развој на туризмот на Попова Шапка, во Маврово, еве овде на Пониква, а следните инвестиции ќе бидат на Кожув и на Пелистер, рече тој.

Милевски појасни дека за реконструкција на двата ски лифта на Пониква се потрошени пет милиони денари, а дополнително со подобрувањето на патната инфраструктура на ова подрачје , се зголемуваат потенцијалите за развој на туризмот, а тоа значи повеќе гости, отворање на нови мали бизниси, нови вработувања, економски развој.

– Источниот плански регион станува атрактивен и за поголеми инвестиции и нови вложувања. Фактот дека 40 години не било инвестирано ништо или многу малку, овде на Пониква, зборува колку сме пропуштиле како држава. Слична е состојбата и на Пелистер. Владата и Министерството за локална самоуправа ќе продолжат со поттикнување на развојот на планските региони. Време е максимално да ги искористиме сите потенцијали, дополни Милевски.

Тој рече дека нашата држава може да биде атрактивна и конкурентна туристичка дестинација во регионот и да привлече туристи од соседните земји, па и пошироко.

– Ќе продолжиме да градиме европски стандарди дома, зашто тоа е начинот за европеизација на државата. Со вложување во инфраструктурата, во развојот, во отварање на нови можности за нашите општини и граѓани, рамномерно во сите делови на државата, најави Милевски.

loading...

4Anime watch anime dub: Watch My Hero Academia 2 (Dub) Episode 8

AnimeHeaven anime heaven org: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 2 (https://animeheaven.pro/m/pnVY/ep-2)