За само 100 дена од мандатот на Ковачевски: поголеми плати, пензии, инвестиции и успешно справување со кризата
За само 100 дена од мандатот на Ковачевски: поголеми плати, пензии, инвестиции и успешно справување со кризата
Северна Македонија тапка во место според годишниот извештај за состојбата со човековите права на ЛГБТИ луѓето
Северна Македонија тапка во место според годишниот извештај за состојбата со човековите права на ЛГБТИ луѓето
ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ: Продолжува реконструкцијата на пешачката патека на улица Љубљанска во општина Карпош
ЈП УЛИЦИ И ПАТИШТА СКОПЈЕ: Продолжува реконструкцијата на пешачката патека на улица Љубљанска во општина Карпош
Делчево и Разловци одбележаа 146 години од Разловечкото востание
Делчево и Разловци одбележаа 146 години од Разловечкото востание
СДСМ: ДА НЕ БЕА ПРОЕКТИТЕ НА СДСМ, МИЦКОВСКИ ВО АЕРОДРОМ ДЕНЕСКА ЌЕ ПРОМОВИРАШЕ ХОТЕЛ ЗА ПЧЕЛИ
СДСМ: ДА НЕ БЕА ПРОЕКТИТЕ НА СДСМ, МИЦКОВСКИ ВО АЕРОДРОМ ДЕНЕСКА ЌЕ ПРОМОВИРАШЕ ХОТЕЛ ЗА ПЧЕЛИ
МВР: 42 санкции за непропуштање пешаци на пешачки премин
МВР: 42 санкции за непропуштање пешаци на пешачки премин
Маричиќ: Иднината на Европа зависи од следните чекори на Унијата
Маричиќ: Иднината на Европа зависи од следните чекори на Унијата
Тренчевска: Општина Делчево добива нова детска градинка со капацитет за 130 деца
Тренчевска: Општина Делчево добива нова детска градинка со капацитет за 130 деца

МИЛЕВСКИ: Владата го трасира патот за реализација на најголемиот инфраструктурен проект во С. Македонија, автопатот Кичево-Гостивар и Битола-Прилеп!

Денес присуствував на првата седница на Комитетот за преговори, за склучување на Договор за градење на Коридорoт 8 и Коридорот 10D.
На денешната седница на Комитетот која ја води првиот потпретседател на Владата, Артан Груби ги усвоивме следните заклучоци:
➡️се задолжува Министерството за финансии во рок од една недела да номинира членови на тимот за експропријација;
➡️се задолжува Јавното претпријатие за државни патишта во рок од една недела да предложи 5 члена на тимот кој ќе преговара со стратешкиот партнер, компанијата Бехтел Енка и
➡️се задолжува Јавното претпријатие за државни патишта во рок од една недела да номинира членови на тимот на проектната единица.
✅ ️Оваа година започнуваме со градба!
✅️ За прв пат до Битола ќе стигне и модерен автопат, за што сум особено горд

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

sites to watch anime DARLING in the FRANXX (Dub)

AnimeDao SK8 the Infinity (Dub)

Death Note

free anime online My Hero Academia Season 5 (Dub)

watch anime free Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

tải go88