НЕВЕРОЈАТЕН ГАФ НА МИЦКОВСКИ: НЕСАКАЈЌИ ОТКРИ ДЕКА ОЧЕКУВА ПОРАЗ ВО СКОПЈЕ!
НЕВЕРОЈАТЕН ГАФ НА МИЦКОВСКИ: НЕСАКАЈЌИ ОТКРИ ДЕКА ОЧЕКУВА ПОРАЗ ВО СКОПЈЕ!
Влада: Лага е изјавата на Мицкоски дека Владата платила за анкетата објавена од Брима, да се извини за ваквото дезинформирање и на граѓаните и на Владата
Влада: Лага е изјавата на Мицкоски дека Владата платила за анкетата објавена од Брима, да се извини за ваквото дезинформирање и на граѓаните и на Владата
(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО СОБРАНИЕТО: ИСПЛАШЕНИ ДЕКА СВАРОВСКИ СУДИИТЕ ЌЕ БИДАТ СМЕНЕТИ И СУДСКИТЕ ПРОЦЕСИ НА СЈО УБРЗАНИ, ВМРО ДПМНЕ НАПРАВИ ИНЦИДЕНТ ВО СОБРАНИЕТО!
(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО СОБРАНИЕТО: ИСПЛАШЕНИ ДЕКА СВАРОВСКИ СУДИИТЕ ЌЕ БИДАТ СМЕНЕТИ И СУДСКИТЕ ПРОЦЕСИ НА СЈО УБРЗАНИ, ВМРО ДПМНЕ НАПРАВИ ИНЦИДЕНТ ВО СОБРАНИЕТО!
ЗАЕВ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА МИЦКОВСКИ, ОВОЈ ИЗНЕНАДЕН ГО ГЛЕДАШЕ КАКО ТЕЛЕ
ЗАЕВ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА МИЦКОВСКИ, ОВОЈ ИЗНЕНАДЕН ГО ГЛЕДАШЕ КАКО ТЕЛЕ
ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА МИЦКОВСКИ: ГИ ПОЧИТУВАМ АНТИВАКСЕРИТЕ!!!
ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА МИЦКОВСКИ: ГИ ПОЧИТУВАМ АНТИВАКСЕРИТЕ!!!
МЗ: ДСЗИ не констатира недостатоци во модуларните болници
МЗ: ДСЗИ не констатира недостатоци во модуларните болници
Тензии на косовско-српската граница поради регистерски таблички
Тензии на косовско-српската граница поради регистерски таблички
(ВИДЕО) ПОЧНА ДУЕЛОТ НА КАНАЛ 5: ЗАЕВ И МИЦКОВСКИ ВО ПРЕДИЗБОРНО СООЧУВАЊЕ
(ВИДЕО) ПОЧНА ДУЕЛОТ НА КАНАЛ 5: ЗАЕВ И МИЦКОВСКИ ВО ПРЕДИЗБОРНО СООЧУВАЊЕ

Министерката за одбрана Радила Шекеринска, денеска и утре ќе учествува на состаноците на Северноатлантскиот совет на ниво – министри за одбрана преку заштитена видео-конференциска врска

Министерката Шекеринска заедно со министрите за одбрана на 29-те сојузници во Алијансата ќе разговараат за клучните активности на Алијансата и глобалните предизвици. Воедно, министрите за одбрана на земјите членки на НАТО ќе ги започнат и подготовките за Самитот на НАТО кој се планира да се одржи до крајот на годинава.

Теми на состаноците денеска и утре ќе бидат НАТО 2030 и амбициозната агенда за зацврстување на трансатлантската безбедност и одбрана; развојот на технологиите и иновациите и реафирмирање на глобалниот пристап кон глобалните предизвици, како и финансирањето на одбраната во сите земји – членки, со фокус на зацртаното ниво за извојување на два проценти од бруто домашниот производ за одбраната и минимум 20 проценти од средствата за опремување и модернизација.

На утрешниот состанок, министрите за одбрана ќе разговараат и за мисиите на Алијансата во Авганистан и Ирак, како дел од заедничкиот придонес кон глобалната борба против тероризмот.

loading...

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE

KissAnime: Hoop Days anime episode 26 online free at https://kissanime.mx watch animes

TwistMoe: Expelled from Paradise anime episode Full online free at https://twistmoe.net watch anime dub

Eiyuu Gaiden Mozaicka (https://wcostream.cc/m/bJY4) Episode 4

Metooo: https://www.metooo.io/u/kissanimemx

Fimfiction: https://www.fimfiction.net/user/449121/gogoanimebe/about