Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп
ВМРО ДПМНЕ СЕ ФАЛИ ДЕКА ВОДАТ НА АНКЕТИ, СДСМ ВЕЛИ ДЕКА ТОА СЕ НАРАЧАНИ АНКЕТИ СО ВЕШТАЧКИ БРОЈКИ
ВМРО ДПМНЕ СЕ ФАЛИ ДЕКА ВОДАТ НА АНКЕТИ, СДСМ ВЕЛИ ДЕКА ТОА СЕ НАРАЧАНИ АНКЕТИ СО ВЕШТАЧКИ БРОЈКИ
Претрес во Куманово и Кичево, пронајдени кокаин, амфетмин и марихуана, приведени дилер и купувач
Претрес во Куманово и Кичево, пронајдени кокаин, амфетмин и марихуана, приведени дилер и купувач
Зеленски: Евровизија ќе се одржи во Мариупол!
Зеленски: Евровизија ќе се одржи во Мариупол!

Министерот Бектеши во посета на трговски центар на увид како функцинира недела неработен ден: Се применуваат законските одредби, работниците добиваат дополнителна дневница за работа во недела

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска беше во посета на трговскиот центар „Ист гејт мол“, при што констатираше дека во објектите кои со новите измени имаат дозвола да работат во недела, се применуваат новите новите законски одредби.
Министерот истакна дека разговарал со дел од вработените кои што го информирале дека согласно новото законско решение во делот на трговија им се исплаќа 100% дневница за работа во недела.

“Денеска во недела имав прилика заедно со мојот тим да видам како се применува мерката недела неработен ден. Посетивме неколку продавници во трговскиот центар,ќ и разговаравме со работниците во делот на измените и дополнувањата на Законот за трговија што ги направививме и за дневниците и за надоместокот што треба да се плати за работа во недела кои изнесуваат 100% кај трговските објекти. Сите тие продавници кои беа посетени ги применуваат одредбите од законот. Мерките се применуваат откако е донесено законското решение. Како Министерство за економија сме задоволни со оваа нова политика за недела неработен ден, а посебно со тоа што тие што ќе бидат ангажирани во недела ќе имаат поголеми приходи, а со тоа ќе се зголеми нивниот животен стандард” кажа министерот Бектеши.
Министерот исто така информирраше дека во рамки на посета на трговскиот центар посетил и еден од супермаркетите кои што работат во недела за да утврди дали има доволно залиха на основни прехранбени производи за кои од 1 март Министерството за економија донесе одлука да ги замрзне маржите.
“Има доволно залиха на основни прехранбени производи, надлежните институции се на терен и вршат проверки во теговски објекти кои продаваат прехранбени производи се со цел во време на криза да ги заштитиме граѓаните од ценовни шокови” кажа министерот Бектеши.

Со почит
Одделение за односи со јавноста

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

So I'm a Spider, So What? Episode 23

My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 21

JUJUTSU KAISEN

online anime 4Anime Fairy Tail (Dub)

4Anime So I'm a Spider, So What?

tải go88