Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Радев: Очекувам одбрана на бугарскиот интерес!
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Само Македонците разбираат како е да ви биде понижен идентитетот, порача Кулеба
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Почина поранешниот претседател на Албанија, Бујар Нишани
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Донбас ќе биде украински, порача Зеленски
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Младите чекаат да појдат на психолог и по два месеца, потребни се бесплатни советувалишта
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Забрчанец: Со Отворен Балкан стануваме пазар од 12 милиони жители
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Петков ќе бара бугарските услови да влезат во преговарачката рамка за Македонија
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба
Ангел Димитров: За РСМ Договорот за пријателство е карта за ЕУ, а не цврста политичка определба

МИНИСТЕРОТ ОСМАНИ УПАТИ АПЕЛ ДО КОМПАНИИТЕ ДА ДОНИРААТ ПОМОШ ЗА УКРАИНА

Хуманитарен настан – Апел за помош на Украина

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и Генералниот Секретар на Црвен Крст Саит Саити, утре, среда, 16 март 2022 година, ќе организираат хуманитарен настан за собирање помош за Украина, апелирајќи преку Стопанските комори до компаниите за хуман гест и донација на средства или нивни производи. Воедно Министерството за надворешни работи и Црвениот Крст на Република Северна Македонија ќе потпишат Меморандум за соработка.

Настанот ќе се одржи во просториите на логистичкиот центар на Црвениот Крст во Момин Поток ул. 1506 Скопје, во присуство на амбасадорката на Украина, Наталија Задоружњук.

Агенда:

10:30 – 10:40 – Обиколка на логистичкиот центар на Црвен Крст (Генералниот секретар на Ц. Крст Саит Саити, МНР Б. Османи, Амбасадорката на Украина Наталија Задорожњук Претставници на Стопанските комори;

10:40 – 11:00 – Потпишување на Меморандум за соработка помеѓу Министерството за надворешни работи и Црвениот Крст на Република Северна Македонија и краток состанок со претставниците на Стопанските комори

11:00- 11:30 – Изјави МНР Б. Османи, С. Саити и Амбасадорката на Украина Задоружњук, како и на претставниците на Стопанските Комори кои ќе изразат интерес.

Место: во дворот на логистичкиот центар на Црвен Крст.

Скопје, 15 март 2022 г.

loading...

english anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

One-Punch Man Episode 3

watch anime dub The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

4 anime biz SHAMAN KING (2021)

sites to watch anime SHAMAN KING (2021)

My Hero Academia Episode 13