ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
ИНТЕРЕСНА СЛУЧАЈНОСТ: ВО ИСТ ДЕН НА ДВЕ ТЕЛЕВИЗИИ ГОСТУВА ИСТ РЕЛИГИСКИ ЕКСПЕРТ НА ТЕМА МПЦ СПЦ
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
БОМБА НА ХАРИ КОСТОВ: ДА ИМ СЕ ЗАБРАНИ НА МЛАДИТЕ ПОД 30 ГОДИНИ ДА СЕ БАВАТ СО ПОЛИТИКА, НАМЕСТО ДА ЛЕПАТ ПЛАКАТИ И ДА ЧЕКАТ ПАРТИИТЕ ДА ГИ УХЛЕБАТ ДА УЧАТ ДА ЗАРАБОТАТ ПАРИ НА ПАЗАРОТ НА ТРУД
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
Петков по средбата со Ковачевски: Си ветивме дека конструктивниот дијалог ќе продолжи
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
ЗОШТО (НЕ) Е ТАКА? Митови за менталното здравје
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
Трајанов: САД ќе ги седнат С. Македонија и Бугарија на иста маса
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат

Министерот за образование, Јетон Шаќири: Ако имаат проценето дека маските за децата во основно не се потребни ја прифаќам таа препорака


Министерот за образование Јетон Шаќири порача дека ја прифаќа препораката на Комисијата за заразни болести за учениците во основно образование да не носат маски, но конечната одлука очекува да ја донесе целиот владин состав на наредната редовна седница во вторник.

– Секоја препорака од Комисијата е добредојдена. Ако тие имаат проценето дека маските за децата во основно не се потребни јас ја прифаќам таа препорака. Секој вторник има седница на Влада. Ако е донесена, ќе треба да се почитува. Ја немам моментално таа информација, изјави Шаќири на новинарско прашање по денешната посета на тетовска компанија каде се дискутираше за дуалните паралелки.

На новинарско прашање дали ќе преземе мерки за Општина Тетово поради конфликт со директорка на гимназија околу наводно разрешување, министерот порача да не се влијае врз образовниот процес во училиштата.

– Јас како министер ги почитувам сите хиерархиски, што се однесува до функционирање на една образовна институција, а што се што се однесува до конкретниот случај, не само за Тетово, ако има разрешување на директор што ќе се утврди од просветниот инспекторат, ако општината не постапува законски доаѓа до Министерството и јас за да го почитувам законот ќе постапам во тие општини во одредени училишта каде што наидуваме на проблем при разрешување на директорот, изјави Шаќири,

По претходна година кога почна новиот концепт за основно образование во прво и четврто одделение сега се продолжува со второ и петто, а министерот рече дека педагошката служба ги подготвува сите потребни документи за да имаат повик за автори за конкретните учебници, како и учебните програми.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Komi Can’t Communicate Episode 8

The Daily Life of the Immortal King 2nd Season [Chinese Dub]

english anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

AnimeFreak Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

old animefreak Attack on Titan