ЗЛАТКО МАРИН: Се радувам што населбата Лисиче, конечно, по 60 години ќе добие сосема нова и современа училишна зграда
ЗЛАТКО МАРИН: Се радувам што населбата Лисиче, конечно, по 60 години ќе добие сосема нова и современа училишна зграда
СУДОТ МУ ЗАПЛЕНИ МИЛИОНИ ЕВРА НА ГРУЈО - Да му се конфискуваат плацевите на Водно, два стана, градежно земјиште во Центар и две градежни парцели во Крушево, бара обвинителството
СУДОТ МУ ЗАПЛЕНИ МИЛИОНИ ЕВРА НА ГРУЈО - Да му се конфискуваат плацевите на Водно, два стана, градежно земјиште во Центар и две градежни парцели во Крушево, бара обвинителството
(ВИДЕО) КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, МОМИРОВСКИ ОД АЛФА МУ ИЗМИСЛИ СКАНДАЛ НА МАРИЧИЌ ВО ТУРЦИЈА, ОД ПРАВДА ДЕМАНТИРААТ - ЧИСТА БЕСРАМНА ЛАГА!
(ВИДЕО) КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ, МОМИРОВСКИ ОД АЛФА МУ ИЗМИСЛИ СКАНДАЛ НА МАРИЧИЌ ВО ТУРЦИЈА, ОД ПРАВДА ДЕМАНТИРААТ - ЧИСТА БЕСРАМНА ЛАГА!
МАФИЈАТА ПРЕД КОЛАПС: Обвинителството поднесе обвинение за „Плацовите на Водно“, бара и нов притвор за Камчев
МАФИЈАТА ПРЕД КОЛАПС: Обвинителството поднесе обвинение за „Плацовите на Водно“, бара и нов притвор за Камчев
Од 69-тата седница на Владата: Се формира комитет за продлабочување на соработката меѓу Северна Македонија и Грција
Од 69-тата седница на Владата: Се формира комитет за продлабочување на соработката меѓу Северна Македонија и Грција
ФИЛИПЧЕ НА ДЕНОТ НА МЕДИЦИНСКИТЕ СЕСТРИ: ДОСЕГА ТРИ ПАТИ ГИ ЗГОЛЕМИВМЕ ПЛАТИТЕ НА МЕДИЦИНСКИОТ КАДАР!
ФИЛИПЧЕ НА ДЕНОТ НА МЕДИЦИНСКИТЕ СЕСТРИ: ДОСЕГА ТРИ ПАТИ ГИ ЗГОЛЕМИВМЕ ПЛАТИТЕ НА МЕДИЦИНСКИОТ КАДАР!
БЕКТЕШИ: СИТЕ ФИРМИ КОИ ЌЕ ГО ЗГОЛЕМАТ БРОЈОТ НА ВРАБОТЕНИ ОВАА ГОДИНА МАКАР ЗА 1 ВРАБОТЕН НЕМА ДА ИМААТ ОБВРСКА ДА ГИ ВРАЌААТ ПАРИТЕ КОИ ИМ ГИ ДАВАМЕ КАКО СУБВЕНЦИЈА!
БЕКТЕШИ: СИТЕ ФИРМИ КОИ ЌЕ ГО ЗГОЛЕМАТ БРОЈОТ НА ВРАБОТЕНИ ОВАА ГОДИНА МАКАР ЗА 1 ВРАБОТЕН НЕМА ДА ИМААТ ОБВРСКА ДА ГИ ВРАЌААТ ПАРИТЕ КОИ ИМ ГИ ДАВАМЕ КАКО СУБВЕНЦИЈА!
ВЛАДА: НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ЌЕ СЕ ЛЕГАЛИЗИРААТ ДИВОГРАДБИ ВО НАЦИОНАЛНИ ПАРКОВИ И ЗАШТИТЕНИ ПОДРАЧЈА
ВЛАДА: НЕ Е ТОЧНО ДЕКА ЌЕ СЕ ЛЕГАЛИЗИРААТ ДИВОГРАДБИ ВО НАЦИОНАЛНИ ПАРКОВИ И ЗАШТИТЕНИ ПОДРАЧЈА

МИСОВСКИ: ВМРО ДПМНЕ СЕ ТОТАЛНО ДЕЗОРИЕНТИРАНИ, ВО МОМЕНТИТЕ КОГА НА НАРОДОТ МУ ТРЕБА ПОМОШ, ТИЕ ГО БЛОКИРААТ СОБРАНИЕТО И ПРАВАТ ПОЛИТИЧКО САМОУБИСТВО!

Силниот исчекор кој го направивме кон етаблирање на државата во западно-европските демократии, воведувањето на функционални институции и стандарди кои значат поквалитетен живот за граѓаните и возобновување на правдата, доведоа до тотална политичка дезориентираност на ВМРО-ДПМНЕ.

Актуелното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, предводено од Мицковски, тендициозно и злонамерно се обидува да ја блокира работата на Собранието. Во моменти кога целото општество поминува низ овие тешки епидемиолошки состојби, кога над животот на граѓаните демне КОВИД-19, наместо да имаме целосно функционални и оперативни институции, ВМРО-ДПМНЕ прави обиди за блокада на Собранието.

Илјадниците амандмани кои ги поднесоа за измените на собранискиот Деловник, по кој знае кој пат, ја разобличуваат деструктивната политика која ВМРО-ДПМНЕ ја има во однос на националните интереси и институции. Политички аматеризам и дилетантизам во услови на светска пандемија е кога својата дезориентираноста во политичкиот простор се обидуваш да ја замаглиш со блокирање на институции.

Воведувањето на можноста за онлајн учество и гласање на пратеници кои се заразени со корона вирусот или се во изолација заради контакт со заболен, само ќе значи дополнителен демократски квалитет во работата на оваа централна институција на држвата.

loading...

WCOStream wcostream dragon ball z: How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode 1

AnimeDao animedao death note: Fire Force Season 2 (https://animedao.nl/m/d2xQ) Episode 24