НАШИОТ НАЈТРОФЕЕН ФУДБАЛСКИ КЛУБ, ФК ВАРДАР ИСПАДНА ВО ВТОРА ЛИГА
НАШИОТ НАЈТРОФЕЕН ФУДБАЛСКИ КЛУБ, ФК ВАРДАР ИСПАДНА ВО ВТОРА ЛИГА
ЗАЕВ И АМБАСАДОРКАТА БРНЗ СЕ ПОКЛОНИЈА ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА 5-МИНА АМЕРИКАНСКИ ПИЛОТИ СОБОРЕНИ ОД ФАШИСТИТЕ ВО ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА ВО ТЕТОВО!
ЗАЕВ И АМБАСАДОРКАТА БРНЗ СЕ ПОКЛОНИЈА ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА 5-МИНА АМЕРИКАНСКИ ПИЛОТИ СОБОРЕНИ ОД ФАШИСТИТЕ ВО ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА ВО ТЕТОВО!
СКОПЈЕ ДОБИ УШТЕ ЕДЕН МОДЕРЕН БУЛЕВАР – ИЗГРАДБАТА НА БУЛЕВАРОТ БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА ВЛЕГУВА ВО ЗАВРШНА ФАЗА
СКОПЈЕ ДОБИ УШТЕ ЕДЕН МОДЕРЕН БУЛЕВАР – ИЗГРАДБАТА НА БУЛЕВАРОТ БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА ВЛЕГУВА ВО ЗАВРШНА ФАЗА
БОБАН АВАЛОН: ОЧЕКУВАМ ВАКЦИНАЦИЈАТА ДА ЈА ПОБЕДИ ПАНДЕМИЈАТА, ЗА 2022-РА ИМАМ ДОГОВОРЕНО КОНЦЕРТИ ВО ЗЕМЈАВА НА 4 ГОЛЕМИ СВЕТСКИ ЅВЕЗДИ И БЕНДОВИ ЗА КОИ ИМАМ ПЛАТЕНО И АВАНС!
БОБАН АВАЛОН: ОЧЕКУВАМ ВАКЦИНАЦИЈАТА ДА ЈА ПОБЕДИ ПАНДЕМИЈАТА, ЗА 2022-РА ИМАМ ДОГОВОРЕНО КОНЦЕРТИ ВО ЗЕМЈАВА НА 4 ГОЛЕМИ СВЕТСКИ ЅВЕЗДИ И БЕНДОВИ ЗА КОИ ИМАМ ПЛАТЕНО И АВАНС!
(ВУДИО) БОБАН АВАЛОН: ВЛАДАТА ДА ВОДИ СМЕТКА ДЕКА МУЗИЧКАТА ИНДУСТРИЈА ВРАБОТУВА ИЉАДНИЦИ ЛУЃЕ, НЕ СМЕ НИЕ ХОБИ ИЛИ ЗАФРКАНЦИЈА КОЈА Е НЕБИТНА
(ВУДИО) БОБАН АВАЛОН: ВЛАДАТА ДА ВОДИ СМЕТКА ДЕКА МУЗИЧКАТА ИНДУСТРИЈА ВРАБОТУВА ИЉАДНИЦИ ЛУЃЕ, НЕ СМЕ НИЕ ХОБИ ИЛИ ЗАФРКАНЦИЈА КОЈА Е НЕБИТНА
СКОПЈЕ ПОБОГАТО ЗА НАД 3.000 НОВИ ВЕЛОСИПЕДИ - СЕ ИСЦРПИЈА СИТЕ СРЕДСТВА ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ
СКОПЈЕ ПОБОГАТО ЗА НАД 3.000 НОВИ ВЕЛОСИПЕДИ - СЕ ИСЦРПИЈА СИТЕ СРЕДСТВА ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ
СРБЧЕ ГО ПРОСЛАВИ 9-ТИ МАЈ ДЕНОТ НА ПОБЕДАТА НАД ФАШИЗМОТ СО ДИПЛОМАТИТЕ, МЕЃУ НИВ И РУСКИОТ АМБАСАДОР ЧИЈА ДРЖАВА АПСИ ОПОЗИЦИСКИ ЛИДЕРИ А ТИЕ ШТО НЕ ГИ АПСИ ГИ УБИВА НА УЛИЦА
СРБЧЕ ГО ПРОСЛАВИ 9-ТИ МАЈ ДЕНОТ НА ПОБЕДАТА НАД ФАШИЗМОТ СО ДИПЛОМАТИТЕ, МЕЃУ НИВ И РУСКИОТ АМБАСАДОР ЧИЈА ДРЖАВА АПСИ ОПОЗИЦИСКИ ЛИДЕРИ А ТИЕ ШТО НЕ ГИ АПСИ ГИ УБИВА НА УЛИЦА
СЗО ја одобри вакцината „Синофарм“ за итна употреба
СЗО ја одобри вакцината „Синофарм“ за итна употреба

МИСТЕРИЈА И НАЈГОЛЕМА ЕНИГМА ЗА ДЕНЕШНАТА ЛЕВИЦАТА И ЛИБЕРАЛИТЕ: ЗОШТО ТИЕ ОТВОРЕНО И ГОРДО ГИ ПРОМОВИРААТ И КРЕВААТ НА ПИЕДЕСТАЛ КУРВИТЕ?!

Контроверзен перформанс се одржа вечерва пред универзална сала во Скопје каде големи жени танцуваа и се триеја за своите гениталии ред очите на минувачите и перформансот бил дел од акцијата за спречување на насилството врз сексуалните работнички.

Перформансот бил помогнат од фондацијата отворено општество. Линк до целата сторија на ФАКТОР.МК

Ова е многу чудна девијација на либерализмот и левицата кои се за социјални слободи и еднакви права, но зошто побогу се промовираат курвите, зошто се креваат на пиедестал? Зошто се изедначуваат со адвокатите со лекарите и другите професии? Зарем некој родител би сакал неговата ќерка да го печали лебот со секс?! Зарем е платениот секс нешто што како општество треба да го промовираме и фалиме како појава во општеството? Или од тоа треба да се срамиме? Иако е тоа најстара професија на светот, и подобро е секако некој да се испразни за пари наместо да силува некого, сепак е ова срамна професија и не треба младите девојќи да се храбрат дека е ова горделива и атрактивна професија, проколнат е тој таков живот…

Ако некој животот го натерал да се продава себеси како парче месо, дали ради зависност од дрога, дали заради други животни проблеми, тоа е сепак животен неуспех, и да, никој не треба да биде тепан и малтретиран, но постојат и други начини да се тера таа битка без курвите да се преставуваат како нешто за восхит како нешто морално и етички прифатливо и причина за гордост и нормалност, се нормализира нешто најбедно и најгадно што може да му се случи на некој човек.

Исто така со тоа што се изедначуваат ЛГБТ луѓето, малцинствата по основ на вера, боја на кожа, некој инвалидитет и слично со курвите е перверзија затоа што луѓето кои бараат права а се ЛГБТ, црнци, инвалиди или пак со малцински вероисповеди се луѓе кои се борат за нешто свето и великодостојно а тоа е да бидеш еднаков со другите без разлика на тоа со каква боја на кожата си се родил или со каков сексуален нагон си се родил или каква вера си решил да имаш, за разлика од курвите кои решиле своите грешки животни да ги залечат со продавање на своето тело за пари што е бедно и срамно и не заслужува да се стави во графата битка за некакви човекови права и битка против опресии и говор на омраза…

loading...

AnimeTV animetv: Watch Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview (https://animetv.cc/m/ZpjP/ep-1)

AnimeFreak animefreak one piece: Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen Episode Preview