Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Османи: Силно ја поддржуваме аспирацијата на Шведска и Финска за членство во НАТО
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
Маричиќ: Преку ИПА проекти за управување со органски отпад ги реализираме целите на Залениот договор
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
КАСАМИ МУ ДАДЕ КОРПА НА МИЦКОВСКИ: СЕГА НЕ Е ВРЕМЕ ЗА ИЗБОРИ!
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
(Фото) Езерцата во Градски парк неисчистени со месеци, Арсовска ги претвори во извор на зараза
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп
СДСМ инвестира во здравството, после 50 години нов оддел и апарат за магнетна резонанца во Прилеп
ВМРО ДПМНЕ СЕ ФАЛИ ДЕКА ВОДАТ НА АНКЕТИ, СДСМ ВЕЛИ ДЕКА ТОА СЕ НАРАЧАНИ АНКЕТИ СО ВЕШТАЧКИ БРОЈКИ
ВМРО ДПМНЕ СЕ ФАЛИ ДЕКА ВОДАТ НА АНКЕТИ, СДСМ ВЕЛИ ДЕКА ТОА СЕ НАРАЧАНИ АНКЕТИ СО ВЕШТАЧКИ БРОЈКИ
Претрес во Куманово и Кичево, пронајдени кокаин, амфетмин и марихуана, приведени дилер и купувач
Претрес во Куманово и Кичево, пронајдени кокаин, амфетмин и марихуана, приведени дилер и купувач
Зеленски: Евровизија ќе се одржи во Мариупол!
Зеленски: Евровизија ќе се одржи во Мариупол!

МИСТЕРИЈА ЗА ИСТРАЖИТЕЛИТЕ: КАКО СЕ ЗАПАЛИЛ ДИЗЕЛОТ КОГА ТОЈ НЕ ГОРИ ОСВЕН АКО НЕ Е ПРЕГРЕАН ИЛИ ПОД ГОЛЕМ ПРИТИСОК

Молотовите коктели на разните бунтовници и протестанти не се прават од дизел туку од бензин затоа што дизелот не гори освен ако не е под голем притисок или загреан на висока температура.

Затоа моторите на дизел автомобилите се толку гласни и тешки затоа што се направени од дебел челик и работат под голем притисок за да се притисне дизелот измешан со воздух за да може да се запали и да експлодира и да го помести клипот во моторот.

Сега истражителите ќе треба да откријат како се загреало горивото или пак како се притиснал резервоарот до тој степен да експлодирал како бомба поради која толку бргу изгорел автобусот.

Модерните коли и автобуси имаат такви резервоари кои спречуваат експолозија при сообраќајна несреќа, зошто тоа овде не родило со плод е мистерија.

loading...

anime websites. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

sites to watch anime ANIMEFLIX The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

Record of Ragnarok Episode 10

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

Kiss x Sis (TV)

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

tải go88