АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
АПЕЛ ЗА ПОМОШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА МАЛАТА НИЛ НАСУФОСКИ
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Делегација на СПЦ преводена од Патријархот Порфириј пристигна во Скопје
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Ковачевски: Не може да се зборува за каков било напредок со Бугарија, разговорите продолжуваат
Новинарските здруженија реагираат: По кои критериуми е направена селекцијата кои медиуми ќе известуваат од Рим
Новинарските здруженија реагираат: По кои критериуми е направена селекцијата кои медиуми ќе известуваат од Рим
Јавниот долг e 57,1 отсто од БДП, на ниво под мастришкиот критериум
Јавниот долг e 57,1 отсто од БДП, на ниво под мастришкиот критериум
Топ шефови го напуштаат Twitter по преземањето на Маск
Топ шефови го напуштаат Twitter по преземањето на Маск
ДУИ распишува конкурс за претседатели и членови на ограноци
ДУИ распишува конкурс за претседатели и членови на ограноци
Маричиќ: 23-ти мај, симбол за општествениот и културен придонес на Власите во современата македонска држава
Маричиќ: 23-ти мај, симбол за општествениот и културен придонес на Власите во современата македонска држава

МИТКО ЈАНЧЕВ БЕШЕ ДОМАЌИН НА ИТАЛИЈАНСКИОТ АМБАСАДОР СИЛВЕСТРИ

Денес ја имав честа, да го пречекам во својот кабинет и да му посакам добредојде, на амбасадорот на Република Италија во Скопје, господинот Андреа Силвестри.

Имавме работна средба, на која беше разговарано за нови проекти кои се во рамките на општина Кавадарци, билатерални бизнис можности, размена на искуства во руралниот туризам и културата, а меѓу другото беше разговарано и за можноста учениците од нашите основни и средни училишта да го изучуваат италијанскиот јазик, а со тоа и да се запознаат со еден нов јазик и една нова култура.

Воедно би сакал да му се заблагодарам на амбасадорот за упатените честитки по повод мојот втор мандат како градоначалник на општина Кавадарци.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

online anime How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

AniWatch WONDER EGG PRIORITY Episode 4

AniWatch Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 5

AniWatch My Hero Academia Season 4 Episode 19

anime stream AniWatch BANANA FISH