Во Охрид се одржува голема НАТО вежба „Северна Македонија 2021“
Во Охрид се одржува голема НАТО вежба „Северна Македонија 2021“
Заев: Ние со Бугарија продолжуваме да градиме пријателски односи, за македонски јазик и идентитет не се преговара
Заев: Ние со Бугарија продолжуваме да градиме пријателски односи, за македонски јазик и идентитет не се преговара
Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!
ЗАЕВ ДО МИЦКОВСКИ: ОДЛУЧИ СЕ ВЕЌЕ ЕДНАШ, ГО КАНИШ АПАСИЕВ ВО КОАЛИЦИЈА, ВО ИСТО ВРЕМЕ ГО ОБВИНУВАШ ДЕКА РАБОТИ ЗА СДСМ?!?!
ЗАЕВ ДО МИЦКОВСКИ: ОДЛУЧИ СЕ ВЕЌЕ ЕДНАШ, ГО КАНИШ АПАСИЕВ ВО КОАЛИЦИЈА, ВО ИСТО ВРЕМЕ ГО ОБВИНУВАШ ДЕКА РАБОТИ ЗА СДСМ?!?!
Заев кон Мицкоски: Заврши времето кога можевте да бидете и истражител и обвинител
Заев кон Мицкоски: Заврши времето кога можевте да бидете и истражител и обвинител
Заев: Политичко профитерство е да се злоупотребува трагедија и да се биде истражител и судија во исто време каква што улога преземе лидерот на опозицијата
Заев: Политичко профитерство е да се злоупотребува трагедија и да се биде истражител и судија во исто време каква што улога преземе лидерот на опозицијата
НЕВЕРОЈАТЕН ГАФ НА МИЦКОВСКИ: НЕСАКАЈЌИ ОТКРИ ДЕКА ОЧЕКУВА ПОРАЗ ВО СКОПЈЕ!
НЕВЕРОЈАТЕН ГАФ НА МИЦКОВСКИ: НЕСАКАЈЌИ ОТКРИ ДЕКА ОЧЕКУВА ПОРАЗ ВО СКОПЈЕ!

Митко Јанчев, единствениот вмровец кој може да го победи Заев на избори: Ќе се кандидирам за лидер на ВМРО-ДПМНЕ ако на 28 март му биде изгласана недоверба на Мицкоски

Градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, потврди дека би се кандидирал за лидер на ВМРО-ДПМНЕ, доколку на вонредниот конгрес кој се најавува за 28 март, мнозинството од делегатите му изразат недоверба на актуелниот челник на партијата Христијан Мицкоски, објави Фактор.

– Овој конгрес што го закажа Иницијативниот одбор е само за изразување доверба или недовреба на актуелниот лидер Христијан Мицкоски. Ако се изгласа недоверба за Мицкоски, тогаш треба да се свика нов конгрес, на кој ќе се пријават кандидати за нов лидер на партијата. Секој има право да се пријави и со своја програма да излезе пред делегатите. Доколку на вонредниот конгрес му се изгласа недоверба на Мицкоски, јас би се пријавил за нов лидер на партијата. Со своја програма ќе излезам пред членовите на партијата – вели Јанчев.

loading...

The Great Adventures of Robin Hood Episode 21

Website https://animeflv.uk: Watch Lupin III: Goodbye Lady Liberty (Dub) animeflv Episode Full animeflv

Website https://animefreak.ws: Watch Hozuki's Coolheadedness animefreak Episode 13 kiss x sis animefreak

Zoids Wild Senki (https://kissanime.mx/m/g6DG) Episode 2

Beamng: https://www.beamng.com/members/animefreakws.444164/

Mapleprimes: https://www.mapleprimes.com/users/gogoanimelol