БРАВО, БРАВО, БРАВО - КЕЈОТ 13 НОЕМВРИ ПОВТОРНО НАЗАД КАЈ ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ, РЕКОНСТУРИРАН, ПОУБАВ И ПОШИРОК
БРАВО, БРАВО, БРАВО - КЕЈОТ 13 НОЕМВРИ ПОВТОРНО НАЗАД КАЈ ГРАЃАНИТЕ НА СКОПЈЕ, РЕКОНСТУРИРАН, ПОУБАВ И ПОШИРОК
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Се враќаат жештините, повторно температури до 40 степени
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Заев: Не можеме утре да ги внесеме Бугарите во Уставот
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
Зибери: Воспитно-поправниот дом за малолетници не си ја извршува функцијата
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
ВМРО-Народна: Отворените изборни листи ќе ги збришат сите мали политички партии
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓорѓиевска на средба со претставниците од „Дневен центар Доза среќа“
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
Вицепремиеорот Битиќи за порталот Фактор: Прераснуваме во економија на можности, на старт-апи, во земја на иновации!
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ
ШИЛЕГОВ И ДЕЛЕЛЕГАЦИЈА НА ГРАД СКОПЈЕ ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌИЊА ЗА ЗАГИНАТИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ

МИТКО ЈАНЧЕВ: Во спортската сала во Кавадарци ќе се врши масовнa вакцинација од вторник, ќе се вакцинираат жители на Кавадарци, Неготино, Градско, Велес, Росоман, Валандово и Дојран

Општина Кавадарци во соработка со министерството за здравство и кавадаречката болница го подготвува пунктот за масовна вакцинација на граѓаните од овој дел на државата, кој ќе биде лоциран во спортската сала „Јасмин“ – информираше денеска градоначалникот на општина Кавадарци Митко Јанчев.

Тој нагласи дека овде ќе се вакцинираат граѓаните од Кавадарци, Неготино, Демир Капија, Велес, Градско, Росоман, Валандово, Дојран.

„Во спортската сала ќе бидат поставени 20 пункта за вакцинирање, се подготвува целосна инфраструктура со компјутери, мрежа и се што е потребно за спроведување на овој процес. Очекуваме вакцините да пристигнат во понеделник и веќе од вторник да започне масовна вакцинација“ рече Јанчев и апелираше до сите граѓани да се пријават на vakcinacija.mk, да добијат термин и да се вакцинираат. Најави дека и тој веќе бил пријавен во системот.

Во рамки на денешната седница, кавадаречкиот совет одобри 1,5 милион денари за општа болница со проширена дејност Кавадарци, средства што секоја година ги одвојува општината од својот буџет за поддршка на болницата.

Градоначалникот во обраќањето пред советниците нагласи дека сосотојбата со корона вирусот во општината полека се смирува и во моментов во болницата се лекуваат 42 пациенти. Тој искажа благодарност за досегашното работење на кавадаречката болница во справувањето со корона кризата, но и до компаниите кои континуирано помагаат во нејзиното работење.

loading...

AnimeHeaven one piece anime heaven: Watch Black Clover Episode 158

WCOStream anime online: Watch The Seven Deadly Sins Episode 8 (https://wcostream.cc/m/7Y8/ep-8)