(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
(ВИДЕО) Македонски Телеком одбележува 25 години мобилна телефонија во Македонија
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕР УШТЕ ДОЛГО ВРЕМЕ: ВЛАСТА (СДСМ - БЕСА - ЛДП - ДОМ - ДУИ) ОСВОИ 390 000 ГЛАСОВИ НАСПРОТИ ОПОЗИЦИЈАТА (ВМРО ДПМНЕ-ГРОМ - АА) КОЈА ОСВОИ 340 000 ГЛАСОВИ НА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!

МКЦ распишува конкурс за дизајн на постер за #ЗДРАВОМЛАДИ2021!

Во изминатите 10 години, на визуелниот облик на фестивалот имавме чест и задоволство да работиме со исклучително талентирани светски дизајнери на кои сме им неизмерно благодарни, како: Ivan Petrushevski Флим – нашиот вечен арт-директор, Дарко Кујунџиќ – нашата сила од дијаспората, Кристина Горовска од домашниот тим, Ѓорѓи Јаневски од надворешниот тим и фамилијата од fabricca. Еден нескромен аплауз за нив! 👏
АМА, големо ама, оваа година сакаме да видиме како вие го доживувате ЗДРАВО МЛАДИ. А за да видиме, распишуваме конкурс за секој што сака да аплицира со дизајн за ЗДРАВО МЛАДИ, со сѐ што ќе му текне. Мислете, цртајте, пишувајте слогани, глитер, симпл, гредијент, минимал и сите други графички вујаклија термини и праќајте! ЗДРАВО МЛАДИ е теренот на кој можете да ги изразите вашите креативни идеи, а притоа да бидете забележани и издвоени како најдобри.

И за сето тоа да е уште поинтересно… Ќе наградиме 3 дизајни, од кои првонаградениот ќе биде официјалниот дизајн за ЗДРАВО МЛАДИ 11. Честитки однапред🥂

[прва награда] 12.000 денари за официјален дизајн на 11. ЗДРАВО МЛАДИ
[втора награда] 5.000 денари за неофицијален дизајн на 11. ЗДРАВО МЛАДИ
[трета награда] 3.000 денари за „добар си“

Комисијата за одлучување за најдобар дизајн е составена од интергалактички тим на светски дизајн-експерти за кои се снимени бројни нетфликс-серијали, а пред кои стои тешка задача, ама спремни сме, шутирајте.

❗️ВАЖНО❗️Сите испратени дизајни ќе бидат изложени за време на 11-тото издание на Zdravo Mladi закажано за 26 и 27 август 2021 во/околу #МКЦ.

Вашите предлози испратете ги на [email protected] со наслов „и јас сум ЗДРАВО МЛАДИ 2021“ најдоцна до 14 февруари 2021.

Острете фотошоп, ве чекаме!

loading...

Armored Fleet Dairugger XV (Dub) (https://gogoanime.be/m/Nx7D) Episode 52

Website https://animedao.nl: Watch Nura: Rise of the Yokai Clan - Demon Capital animedao Episode 2 nisekoi animedao

Website https://animetv.cc: Watch Mr. Osomatsu the Movie animetv Episode Full google anime tv

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

Gab: https://gab.com/kissanimemx

Network changemakers: https://network.changemakers.com/profiles/113223833513244008040