Денеска Македонија и Косово ќе имаат заедничка владина седница
Денеска Македонија и Косово ќе имаат заедничка владина седница
СЕЛА СО ГАФ НА ДЕЦЕНИЈАТА, ОН И ТАРАВАРИ СЕ ВО МОМЕНТОВ НАЈГОЛЕМИТЕ ГЛУПАНДЕРИ НА ПОЛИТИЧКАТА СЦЕНА!
СЕЛА СО ГАФ НА ДЕЦЕНИЈАТА, ОН И ТАРАВАРИ СЕ ВО МОМЕНТОВ НАЈГОЛЕМИТЕ ГЛУПАНДЕРИ НА ПОЛИТИЧКАТА СЦЕНА!
БРАВО СДСМ И ДУИ - НОВА ИНВЕСТИЦИЈА ВО ЗОНАТА ВО САРАЈ „One cable“ произведува бакарни кабли и ПВЦ гранулат
БРАВО СДСМ И ДУИ - НОВА ИНВЕСТИЦИЈА ВО ЗОНАТА ВО САРАЈ „One cable“ произведува бакарни кабли и ПВЦ гранулат
(ВИДЕО) Градоначалникот Шилегов присуствуваше на отворањето на нова фабрика за кабли во Сарај
(ВИДЕО) Градоначалникот Шилегов присуствуваше на отворањето на нова фабрика за кабли во Сарај
ХОРОР ВО СРБИЈА Шарпланинец до смрт ја искасал својата газдарица, ќерката затекнала ужас во дворот
ХОРОР ВО СРБИЈА Шарпланинец до смрт ја искасал својата газдарица, ќерката затекнала ужас во дворот
ЗАЕВ ЗА СЕЛА И МИЦКОВСКИ: Се додека вака се однесуваат ќе губат на избори, наместо да понудат идеи и квалитетни политики тие лешинарат врз голема трагедија
ЗАЕВ ЗА СЕЛА И МИЦКОВСКИ: Се додека вака се однесуваат ќе губат на избори, наместо да понудат идеи и квалитетни политики тие лешинарат врз голема трагедија
(ФОТО) Шилегов: За десет дена го реконструиравме Булеварот „Крсте Мисирков“
(ФОТО) Шилегов: За десет дена го реконструиравме Булеварот „Крсте Мисирков“
ОВА Е НАЈГОЛЕМ ПОДАРОК ЗА 30 ГОДИНИ НЕЗАВИСНОСТ - ОД ИЗВОР НА БЕГАЛЦИ ДО БЕЗБЕДЕН РАЈ ЗА ОНИЕ КОИ БЕГААТ ОД ВОЈНИ - НАШАТА ХУМАНОСТ ОДЕКНА ВО СВЕТСКИТЕ ВЕСНИЦИ
ОВА Е НАЈГОЛЕМ ПОДАРОК ЗА 30 ГОДИНИ НЕЗАВИСНОСТ - ОД ИЗВОР НА БЕГАЛЦИ ДО БЕЗБЕДЕН РАЈ ЗА ОНИЕ КОИ БЕГААТ ОД ВОЈНИ - НАШАТА ХУМАНОСТ ОДЕКНА ВО СВЕТСКИТЕ ВЕСНИЦИ

„Млади локално заедно“ со младите од Крива Паланка, Ранковце и Кратово: СДСМ и СДММ ја креираат најдобрата понуда за младите во секоја општина

Уште еднаш пред младите и од овие локални клубови СДММ ги презентираше своите планови и замисли за периодот кој следува. Средбата беше искористена и за разговор меѓу младите и размена на размислувањата. Претседателот Марко Михаилоски ги поздрави присутните и им порача дека секој еден млад човек го има правото да се одважи и да го искаже своето мислење, да ги сподели своите идеи и со тоа да даде директен допринос во составувањето на кампањата за локалните избори 2021.

Законот за младинско учество е одлична шанса за поголема вклученост на младите во локалните самоуправи; субвенционирањето на студентскиот оброк со по 2400 денари месечна исплата на секој редовен студент за храна и скоро 100% покачување на студентските стипендии се мерки за кои ние како СДММ се изборивме.

Затоа сега е винстинското време да продолжиме со иницијативите и посветената работа. Сега, кога безрезервно ја имаме поддршката од СДСМ треба да го дадеме својот максимум и да го оствариме планот за подобро општество, продолжи Михаилоски.

СДСМ е најголемата државотворна партија која постојано се менува. Со последните промени на својот Статут обезбеди 33% учество на млади луѓе во своите структури, а за претстојните локални избори ќе настапи со кандидати кои ќе произлезат од редовите на СДММ.

Партијата секојдневно се залага и работи на подобрување на условите за живот на младите во Северна Македонија.

loading...

TwistMoe Watch english anime Online in HD for FREE

Animepahe: Funny Faces in High School anime episode 2 online free at https://animepahe.cc anime websites

Crayon Shin-chan Movie 04: Henderland no Daibouken Episode Full

Be Forever Yamato Episode Full

Onlineboxing: http://onlineboxing.net/jforum/user/editDone/110745.page

Crokes: https://www.crokes.com/animefreakws/profile/