Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

МЛАДИНАТА НА СДСМ ОД СТРУМИЦА СЕ ВКЛУЧИ ВО ГАСЕЊЕТО НА ПОЖАРИТЕ, АПЕЛИРААТ ДО ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ АКТИВИРААТ И ДА ПОМОГНАТ

Почитувани сограѓани,
Состојбата со пожарите во нашата земја е и повеќе од алармантна.

Следејќи го примерот на сите хумани луѓе, ние од СДММ-Струмица се приклучивме активно во борбата за справување со пожарите во нашиот регион ставајки се на распочагање на одговорните лица на кризните штабови.

Сите волонтери кој несебично покажаа интерес за овој хуман и пред се човечки гест, се полнолетни и психофизички здрави млади луѓе, па според тоа и ќе одговараат единствено на висината на задачите кои што ни ги дават одговорните лица.

📢 Апелираме до сите граѓани, оранизации и невладини организации да се приклучат и сите заедно и сплотено да помогнеме во гаснењето на огнените стихии📢
Овде не станува збор за политички активности.

Ги повикуваме сите кои што сме во можност да се вклучат и на било кој начин помогнат.

loading...

Website https://twistmoe.net: Watch Screechers Wild! (Dub) twistmoe Episode 40 watch anime

AnimeBee: Aladdin and the Wonderful Lamp anime episode Full online free at https://animebee.to watch anime

Website https://animetv.cc: Watch New Fist of the North Star (Dub) animetv Episode 3 chain anime tv

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

V: https://v.gd/KWtzQ9

Scoop: https://www.scoop.it/u/animeflixnl