PLUTO’S DOUBTS - OPENING ACT НА PLACEBO ВО СКОПЈЕ, 16 ЈУЛИ 2022, СТАДИОН НА АРМ!
PLUTO’S DOUBTS - OPENING ACT НА PLACEBO ВО СКОПЈЕ, 16 ЈУЛИ 2022, СТАДИОН НА АРМ!
ВЕЧЕРВА КОНЦЕРТ НА КАРОЛИНА “АЈДЕ ДА ЛЕТАМЕ - GREATEST HITS”
ВЕЧЕРВА КОНЦЕРТ НА КАРОЛИНА “АЈДЕ ДА ЛЕТАМЕ - GREATEST HITS”
WHITESNAKE И DAVID COVERDALE - ЈАВААТ НИЗ СВЕТОТ ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ! Голем open air -12 јули-Стадион на АРМ -Скопје-20 часот!
WHITESNAKE И DAVID COVERDALE - ЈАВААТ НИЗ СВЕТОТ ЗА ПОСЛЕДЕН ПАТ! Голем open air -12 јули-Стадион на АРМ -Скопје-20 часот!
ПОСЛЕ НЕЗАБОРАВНИОТ СПЕКТАКЛ НА СТАДИОНОТ НА АРМ ВО СКОПЈЕ, ОМИЛЕНИТЕ СТАРОМААЛЦИ СЕ СЕЛАТ ВО ОХРИД, НА ИЛИНДЕН, ЗА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!
ПОСЛЕ НЕЗАБОРАВНИОТ СПЕКТАКЛ НА СТАДИОНОТ НА АРМ ВО СКОПЈЕ, ОМИЛЕНИТЕ СТАРОМААЛЦИ СЕ СЕЛАТ ВО ОХРИД, НА ИЛИНДЕН, ЗА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА!
THIEVERY CORPORATION НА БИС ВО СКОПЈЕ! 03-ти јули, Стадион на АРМ
THIEVERY CORPORATION НА БИС ВО СКОПЈЕ! 03-ти јули, Стадион на АРМ
Ковачевски на средба со коалициските партнери за францускиот предлог
Ковачевски на средба со коалициските партнери за францускиот предлог
РОКАДА ВО БУГАРСКАТА ВЛАДА: НАМЕСТО ПЕТКОВ, АСЕН ВАСИЛЕВ ЌЕ БИДЕ НОВ ПРЕМИЕР, ПЕТКОВ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ
РОКАДА ВО БУГАРСКАТА ВЛАДА: НАМЕСТО ПЕТКОВ, АСЕН ВАСИЛЕВ ЌЕ БИДЕ НОВ ПРЕМИЕР, ПЕТКОВ ЌЕ БИДЕ МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ
Борисов: Да го финализираме францускиот предлог за Северна Македонија
Борисов: Да го финализираме францускиот предлог за Северна Македонија

МНОГУ Е ЧУДНО КОГА ВО ЗЕМЈАВА НЕКОЈ ЌЕ ФАТИ ДА ГРАДИ ЦРКВА ИЛИ КРСТ ИЛИ СПОМЕНИК НА ПАРТИЗАНИ, КОМИТИ ИЛИ СРПСКИ ВОЈНИЦИ НИКОЈ НЕ БАРА ГРАДЕЖНА ДОЗВОЛА, А КОГА НЕКОЈ ЌЕ ПРОБА ДА ИЗГРАДИ ЏАМИЈА, СПОМЕНИК НА УЧК ИЛИ НА БУГАРСКИ ВОЈНИЦИ ТОГАШ СЕ БАРА ФИЗИБИЛИТИ СТУДИЈА, ПРОЕКТ, ГРАДЕЖНА ДОЗВОЛА, ПОТЕКЛО НА ПАРИ, АНАЛИЗА НА КРВ И МОКРАЌА НА ИНИЦИЈАТОРОТ

Пишува Саше Ивановски Политико

Ние Македонците сме мајстори за шовинизам скриен зад легализам. Па ако некое малцинство бара некои прва ние му редиме закони устави наши и светски, разни анализи, проекции како тоа било незаконско, против правила, процедури домашни и светски итн итн… Небаре законите се од бога дадени и не може да се сменат ако се сака, ама не се сака, но тоа не смее да се признае затоа што на површина ќе излезе шовинизмот и омразата кон другите, поинаквите, малцинствата кои се уште се сметаат тука како несакани гости, натрапници…

Па така и кога некој ќе сака да изгради споменик на УЧК, џамија или пак споменик на бугарски војници, веднаш се крева лавина и се бараат градежни доволи, гупови, дупови, процедури, физибилити студија, потекло на пари, влијание врз околина, текот на ваздухот, крв и мокраа на иницијаторот итн итн…

А кога некој ќе сака да изгради црква или крст или споменик на партизани, комити, српски војници, тогаш на никој не му текнува да бара процедура и дозволи, одма се сечат ленти, попови пејат и чатат, летаат кандила, крстена вода прска на сите страни, трубачи и тапани праат лумперајка…

loading...

go88 m1 bầu cua go88 go88 cho ios

hỗ trợ sunwin sunwin của tùng vàng sunwing flight check i