ШТО ЛИ ЌЕ КАЖАТ СЕЛА И ТАРАВАРИ ЗА ОВА - НИКОЛОВСКИ: ПОСЕТАТА НА ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО ВО СКОПЈЕ БЕШЕ ПОНИЖУВАЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА?!?!
ШТО ЛИ ЌЕ КАЖАТ СЕЛА И ТАРАВАРИ ЗА ОВА - НИКОЛОВСКИ: ПОСЕТАТА НА ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО ВО СКОПЈЕ БЕШЕ ПОНИЖУВАЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА?!?!
(ВИДЕО) Обраќање на претседателот Пендаровски на 42. издание на фестивалот „Браќа Манаки“
(ВИДЕО) Обраќање на претседателот Пендаровски на 42. издание на фестивалот „Браќа Манаки“
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СУГАРЕВСКИ: СЕ ВРАТИ ФУДБАЛОТ НА ГОЛЕМА ВРАТА ВО ПРИЛЕП!
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) СУГАРЕВСКИ: СЕ ВРАТИ ФУДБАЛОТ НА ГОЛЕМА ВРАТА ВО ПРИЛЕП!
(ВИДЕО) КОГА ИЗДРОГИРАН ИЛИ МРТОВ ПИЈАН ИЛИ БОЛЕН ЌЕ СЕ ПОЈАВИШ НА ТВ ЕМИСИЈА?!?!?
(ВИДЕО) КОГА ИЗДРОГИРАН ИЛИ МРТОВ ПИЈАН ИЛИ БОЛЕН ЌЕ СЕ ПОЈАВИШ НА ТВ ЕМИСИЈА?!?!?
НЕРВОЗЕН НАСТАП НА НИКОЛОВСКИ НА АЛФА: ПЛАЧЕ ЗОШТО ГО ВИКАЛЕ ЛИГЊА И ШУНКА, ГИ НАВРЕДУВАШЕ СЕЛАНИТЕ, ГИ НАВРЕДУВАШЕ ДОЈДЕНЦИТЕ ВО СКОПЈЕ, ГО НАВРЕДУВАШЕ КАНДИДАТОТ НА СДСМ ВО БИТОЛА
НЕРВОЗЕН НАСТАП НА НИКОЛОВСКИ НА АЛФА: ПЛАЧЕ ЗОШТО ГО ВИКАЛЕ ЛИГЊА И ШУНКА, ГИ НАВРЕДУВАШЕ СЕЛАНИТЕ, ГИ НАВРЕДУВАШЕ ДОЈДЕНЦИТЕ ВО СКОПЈЕ, ГО НАВРЕДУВАШЕ КАНДИДАТОТ НА СДСМ ВО БИТОЛА
ШОКАНТЕН НАСТАП НА НИКОЛОВСКИ НА АЛФА: ОРЦЕ КАМЧЕВ Е ГОЛЕМ МАФИЈАШ, ВМРО ДПМНЕ СЕ ДИСТАНЦИРА ОД НЕГО И НЕМА ПОВЕЌЕ ДА ПРИФАЌА ДОНАЦИИ ОД НЕГО!
ШОКАНТЕН НАСТАП НА НИКОЛОВСКИ НА АЛФА: ОРЦЕ КАМЧЕВ Е ГОЛЕМ МАФИЈАШ, ВМРО ДПМНЕ СЕ ДИСТАНЦИРА ОД НЕГО И НЕМА ПОВЕЌЕ ДА ПРИФАЌА ДОНАЦИИ ОД НЕГО!
МВР: Авганистанските разбојници кои извршиле физички напад и кражба се илегални мигранти кои влегле во земјава од Грција и никако не се поврзани со граѓаните за кои државата обезбеди хуманитарна помош
МВР: Авганистанските разбојници кои извршиле физички напад и кражба се илегални мигранти кои влегле во земјава од Грција и никако не се поврзани со граѓаните за кои државата обезбеди хуманитарна помош
AЈДЕЕЕ, ТОНИ ШАНАЦ НЕМА НИТУ ДА СЕ ПЛАСИРА ВО ВТОР КРУГ А НЕ ПА ДА ПОБЕДИ?!?!
AЈДЕЕЕ, ТОНИ ШАНАЦ НЕМА НИТУ ДА СЕ ПЛАСИРА ВО ВТОР КРУГ А НЕ ПА ДА ПОБЕДИ?!?!

МНР ГО ОСУДИ СКВЕРНАВЕЊЕТО Споменикот на бугарските туристи е вратен во првобитна состојба

Министерството за надворешни работи вечерва го осуди сквернавењето на спомен-плочата во Охрид на загинатите бугарски туристи во бродската несреќа во Охрид. Од таму информираат дека споменикот е вратен во првобитната состојба и оти станува збор за изолиран случај, што не е во согласност ниту со државната политика, ниту претставува интерес на граѓаните.

„Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија најостро го осудува последното сквернавење на спомен-плочата „Солзата на Роза“ во Охрид, поставена во сеќавање на жртвите од бродската несреќа во 2009 година, кога 15 бугарски туристи загинаа при потонувањето на бродот „Илинден“ во водите на Охридското Езеро. Веднаш штом добивме информација за овој чин, од страна на надлежните државни власти беа преземени соодветни мерки и споменикот за кратко е вратен во првобитната состојба. За оваа информација благовремено, со нота, е известена и Амбасадата на Република Бугарија во Скопје“, наведува МНР во соопштение.

Во оваа прилика, се дополнува во соопштението, сакаме да потенцираме дека се работи за изолиран случај, кој не е во согласност ниту со државната политика, ниту претставува интерес на граѓаните.

„Република Северна Македонија продолжува со политики и активности во насока на унапредување на добрососедските односи со сите наши соседи, за што постои поддршка од огромно мнозинство граѓани на земјава“, истакнува МНР.

Бугарското Министерството за надворешни работи објави дека длабоко жали за повторениот чин на сквернавење на спомен плочата на 15-те бугарски туристи.

„Очекуваме властите во Република Северна Македонија да преземат брза акција за откривање на сторителите и да ги изведат пред лицето на правдата, како и враќање на спомен плочата во автентична форма“, наведоа од бугарското МНР.

На спомен плочата поставена пред паметникот на бугарските туристи кои трагично настрадаа во бродската несреќа на Охридското Езеро од страна на непознати сторители беа испишани графити. Споменикот што се наоѓа во неспоредна близина на Студенчишкиот канал беше откриен минатата година, на 11-годишнината од бродската несреќа во која загинаа 15 туристи од Бугарија.

Несреќата се случи на 5 септември 2009 година во 10:30 часот, кога потона бродот „Илинден“ што со 57 патници сообраќаше на релација од Охрид за Свети Наум. „Илинден“ се преврте и потона на околу 250 метри оддалеченост од брегот на езерото, кај автокампот „Елешец“. Осум од жртвите беа жители на општина Антон, четворица од општина Пирдоп и по еден од општините Златица, Мирково и Рибарица.

loading...

Website https://animedao.nl: Watch Boruto: Naruto the Movie (Dub) animedao Episode Full animedao haikyuu

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

AnimeFreak: Kakinoki Mokkii anime episode Full online free at https://animefreak.ws watch anime free

4Anime: The Goddess is a Middle School Student anime episode 4 online free at https://4anime.biz 4anime one piece

Tetongravity: https://www.tetongravity.com/community/profile/KissAnimemx/

Alexandria gov: http://www.alexandria.gov.eg/Lists/comp_new/DispForm.aspx?ID=25431