ТАРАВАРИ И СЕЛА НА ОВА ШТО ЌЕ КАЖАТ - МИЦКОВСКИ: ИМАМЕ ПОПАМЕТНИ РАБОТИ ОД ПРЕГОВРИ И ДОГОВОРИ СО БУГАРИЈА, АКО ОВАА ВЛАДА НАПРАВИ НЕКАКОВ ДОГОВОР СО БУГАРИЈА НИЕ ЌЕ ГО ПОНИШТИМЕ!
ТАРАВАРИ И СЕЛА НА ОВА ШТО ЌЕ КАЖАТ - МИЦКОВСКИ: ИМАМЕ ПОПАМЕТНИ РАБОТИ ОД ПРЕГОВРИ И ДОГОВОРИ СО БУГАРИЈА, АКО ОВАА ВЛАДА НАПРАВИ НЕКАКОВ ДОГОВОР СО БУГАРИЈА НИЕ ЌЕ ГО ПОНИШТИМЕ!
ЗАМИНУВАЊЕТО НА ЗАЕВ ОД ПОЛИТИКАТА ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМ СИЛЕН УДАР ЗА ВМРО ДПМНЕ И ВМРОВСКАТА ПРОПАГАНДНА МАШИНЕРИЈА
ЗАМИНУВАЊЕТО НА ЗАЕВ ОД ПОЛИТИКАТА ЌЕ БИДЕ ГОЛЕМ СИЛЕН УДАР ЗА ВМРО ДПМНЕ И ВМРОВСКАТА ПРОПАГАНДНА МАШИНЕРИЈА
КОВАЧЕВСКИ НЕ ИСКЛУЧУВА МОЖНОСТ ТОЈ ДА БИДЕ И ПРЕМИЕР ПО ОСТАВКАТА НА ЗАЕВ
КОВАЧЕВСКИ НЕ ИСКЛУЧУВА МОЖНОСТ ТОЈ ДА БИДЕ И ПРЕМИЕР ПО ОСТАВКАТА НА ЗАЕВ
КОВАЧЕВСКИ НАЈАВУВА СИСТЕМСКИ РЕСЕТ НА СДСМ: Поголема ефикасност во владеењето и исполнување на ветувањата, поголем фокус на реалните потреби на граѓаните, поголем фокус на клучните проблеми дома, добар менаџмент од професионалци на сите позиции и одоговорност на секој функционер за својата работа
КОВАЧЕВСКИ НАЈАВУВА СИСТЕМСКИ РЕСЕТ НА СДСМ: Поголема ефикасност во владеењето и исполнување на ветувањата, поголем фокус на реалните потреби на граѓаните, поголем фокус на клучните проблеми дома, добар менаџмент од професионалци на сите позиции и одоговорност на секој функционер за својата работа
Ковачевски за МИА: Да извлечеме поука и да се менуваме, фокус на обединувањето, европската агенда и реалните проблеми на граѓаните
Ковачевски за МИА: Да извлечеме поука и да се менуваме, фокус на обединувањето, европската агенда и реалните проблеми на граѓаните
(ВИДЕО) Ванхауте: Премиерот Заев има мандат од граѓаните, треба да креира стабилност и да остане до крајот на мандатот
(ВИДЕО) Ванхауте: Премиерот Заев има мандат од граѓаните, треба да креира стабилност и да остане до крајот на мандатот
ТЕУТА АРИФИ: Среќен Ден на знамето - Ден на народот, 28 ноември!
ТЕУТА АРИФИ: Среќен Ден на знамето - Ден на народот, 28 ноември!
(ВИДЕО) БОМБА НА МАРЈАН ЃОРЧЕВ: ВО БУГАРИЈА АКО СЕ ДЕКЛАРИРАТЕ ЗА МАКЕДОНЕЦ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА МАРЈАН ЃОРЧЕВ: ВО БУГАРИЈА АКО СЕ ДЕКЛАРИРАТЕ ЗА МАКЕДОНЕЦ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ!

МНР: Во Авганистан сѐ уште има наши државјани, формирана е работна група за нивно извлекување

Поради сериозното влошување на безбедносната состојба во Авганистан, која се менува од час во час, денес Министерот за надворешни работи Бујар Османи, свика итен координативен состанок со надлежните раководни органи во рамките на Министерството.

Со оглед дека состојбата во Авганистан во континуитет се влошува, во рамките на Министерството за надворешни работи формирана е работна група за следење на состојбите, координирање на активностите поврзани со извлекувањето на нашите граѓани од Авганистан, како и континуирано информирање.

На состанокот беа разгледани последните информации кои пристигнуваат од Авганистан, при што беше констатирано дека сѐ уште има наши граѓани кои се останати, и кои се соочуваат со потешкотии да обезбедат место во комерцијалните летови за заминување од Кабул кои се сѐ уште активни.

На нашата дипломатска мрежа дадена е итна инструкција да стапат во контакт со Министерствата за надворешни работи во земјите на нивното покривање, со цел координација при евентуално организирање групни хуманитарни летови за извлекување на нашите граѓаните затекнати во Авганистан.

Министерството веќе стапи во контакт со неколку компании кои обавуваат активности на територијата на Авганистан, при што се добиени информации за неколку десетици наши граѓани кои се наоѓаат во Авганистан, како и за плановите на компаниите за евакуација на граѓаните кои се ангажирани преку нив.

Дополнително, воспоставена е комуникација со неколку пријателски земји кои имаат свое логистичко присуство во Кабул, со цел да се подготват и логистички можности за асистенција на нашите граѓани доколку се појави потреба за тоа.

Ги повикуваме и сите граѓани кои имаат свои роднини и/или пријатели во странство да се јават на нашите дежурни телефони, каде ќе ги пријават сите информации со кои располагаат.

Дежурните телефонски броеви се:

+389 75 273 732

+389 75 446 647

Повторуваме дека останува апелот да не се патува во Авганистан, а граѓаните кои се наоѓаат таму да ги искористат можностите за напуштање на земјата кои се сѐ уште активни, а воедно и да се пријават во Министерството за надворешни работи.

loading...

https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

Website https://wcostream.cc: Watch Kindaichi Shounen no Jikenbo: Kuromajutsu Satsujin Jiken-hen wcostream Episode 2 wcostream hunter x hunter

Website https://animekisa.in: Watch Toradora!: Bento Battle animekisa Episode Full anime online

Wnyblues: https://wnyblues.org/My-Blues-Society/My-Profile/userId/137786

Linktr: https://linktr.ee/animefreakws