САРАЧИНИ: Банално е благ збор за она што се случува во македонските медиуми и македонската јавност
САРАЧИНИ: Банално е благ збор за она што се случува во македонските медиуми и македонската јавност
(ВИДЕО) Американските војници имаат обука за струен удар
(ВИДЕО) Американските војници имаат обука за струен удар
ЗАЕВ АПСОЛУТЕН ПОБЕДНИК ВО ТВ ДУЕЛОТ: ГЛЕДАЧИТЕ СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ
ЗАЕВ АПСОЛУТЕН ПОБЕДНИК ВО ТВ ДУЕЛОТ: ГЛЕДАЧИТЕ СО ДРВА И КАМЕЊА ПО ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ, МИЦКОВСКИ
Во Охрид се одржува голема НАТО вежба „Северна Македонија 2021“
Во Охрид се одржува голема НАТО вежба „Северна Македонија 2021“
Заев: Ние со Бугарија продолжуваме да градиме пријателски односи, за македонски јазик и идентитет не се преговара
Заев: Ние со Бугарија продолжуваме да градиме пријателски односи, за македонски јазик и идентитет не се преговара
Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
Заев за Канал 5: За четири години со СДСМ просечната плата порасна за над 6.000 денари, а за шест години со ВМРО-ДПМНЕ за само 1.700 денари
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!
МИЦКОВСКИ ВО ДУЕЛОТ СО ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ СО ЧАСОВНИК ОД 8000 ЕВРА!
ЗАЕВ ДО МИЦКОВСКИ: ОДЛУЧИ СЕ ВЕЌЕ ЕДНАШ, ГО КАНИШ АПАСИЕВ ВО КОАЛИЦИЈА, ВО ИСТО ВРЕМЕ ГО ОБВИНУВАШ ДЕКА РАБОТИ ЗА СДСМ?!?!
ЗАЕВ ДО МИЦКОВСКИ: ОДЛУЧИ СЕ ВЕЌЕ ЕДНАШ, ГО КАНИШ АПАСИЕВ ВО КОАЛИЦИЈА, ВО ИСТО ВРЕМЕ ГО ОБВИНУВАШ ДЕКА РАБОТИ ЗА СДСМ?!?!

Мојот дедо ЈОВАН Г ВЕЛИЧКОВСКИ еден од можеби последните живи борци и директен учесник при создавањето на државава му се поклони на ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ и му оддаде почит на 99 годишна возраст

Тие беа продолжувачи и остварувачи на сонот за слободна и независна Македонска држава ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ беше нивни претходник тие сега се поклонуваат на неговиот споменик и му оддават почит на својот истомисленик и борец. Мојот дедо ЈОВАН Г ВЕЛИЧКОВСКИ еден од можеби последните живи борци и директен учесник при создавањето на државава му се поклони и му оддаде почит на 99 годишна возраст жив сведок за тоа кои сме што сме какви сме и зошто сме се бореле.

Македонци сме говориме македонски јазик и живееме во независна и суверена Македонска држава членка на #НАТО и земја кандидат за влез во #ЕУ.

Запомнете господине Andrey Kovatchev Andrey Kovatchev Красимир Каракачанов Ангел Джамбазки Ангел Джамбазки госпоѓа Екатерина Захариева Захариева Boyko Borissov Румен Радев и сите бугарски политичари ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ Е МОСТ ПОМЕЃУ НАШИТЕ БРАТСКИ СОСЕДСКИ ОДНОСИ И НИЕ ЗАСЛУЖУВАМЕ ЗАЕДНО СО ВАС КАКО НАШИ СОСЕДИ ДА БИДЕМЕ ЧЛЕНКА НА #ЕУ И ПОД НЕЈЗИНОТО ЗНАМЕ ЗАЕДНО ДА СЕ НАТПРЕВАРУВАМЕ НА КУЛТУРНОТО ПОЛЕ НО ДА БИДЕМЕ ДОСТОИНСТВЕНИ И СЕКОЈ СВОЈ НА СВОЕТО НИЕ КАКО МАКЕДОНЦИ КОИ ГОВОРАТ МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ВИЕ КАКО БУГАРИ КОИ ГОВОРАТ БУГАРСКИ ЈАЗИК ДА ЖИВЕАТ ИДЕАЛИТЕ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ И НА ПРВОБОРЦИТЕ КОИ СЕ БОРЕА ЗА ОВА НАШЕ ПАРЧЕ СЛОБОДНА МАКЕДОНСКА ДРЖАВА 🇲🇰🇪🇺🇧🇬!!!

Ванчо Тркалески, фб пост

loading...

Website https://twistmoe.net: Watch Battle Girl High School twistmoe Episode 12 anime sites

Website https://animekisa.in: Watch The Dull Sword animekisa Episode Full animekisa

AnimeTV: Full Moon wo Sagashite: Kawaii Kawaii Daibouken anime episode Full online free at https://animetv.cc dragon ball anime tv

Animepahe: Battle Athletes anime episode 6 online free at https://animepahe.cc english anime

Animefreakws tumblr: https://animefreakws.tumblr.com/

Pentagonthink: http://pentagonthink.com/members/animefreakws/