Заев со писмо до сопартијците: Време е за обединување и работа затоа што од другата страна се истите насилници и криминалци кои ја уништуваа земјата со години
Заев со писмо до сопартијците: Време е за обединување и работа затоа што од другата страна се истите насилници и криминалци кои ја уништуваа земјата со години
(ВИДЕО) БОМБА - БЕСА И АЛИЈАНСА ПОСТИГНАА ЛОКАЛНА КОАЛИЦИЈА ЗА ОСВОЈУВАЊЕ НА ТЕТОВО И ГОСТИВАР
(ВИДЕО) БОМБА - БЕСА И АЛИЈАНСА ПОСТИГНАА ЛОКАЛНА КОАЛИЦИЈА ЗА ОСВОЈУВАЊЕ НА ТЕТОВО И ГОСТИВАР
(ВИДЕО) ВАРХЕИ ГО ПРЕЗЕНТИРАШЕ ЕУ ИЗВЕШТАЈОТ ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН: АЛБАНИЈА И СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ИСПОРАЧАА, ВРЕМЕ Е НИЕ ДА СИ ГО ОДРЖИМЕ ЗБОРОТ!
(ВИДЕО) ВАРХЕИ ГО ПРЕЗЕНТИРАШЕ ЕУ ИЗВЕШТАЈОТ ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН: АЛБАНИЈА И СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ИСПОРАЧАА, ВРЕМЕ Е НИЕ ДА СИ ГО ОДРЖИМЕ ЗБОРОТ!
ВО КАВАДАРЦИ ПРОДОЛЖУВААТ ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ
ВО КАВАДАРЦИ ПРОДОЛЖУВААТ ГРАДЕЖНИТЕ АКТИВНОСТИ
Ексклузивно на МИА: ЕК смета дека власта треба да продолжи со реформите и да се фокусира на спроведување на постоечката законска рамка наместо на спорадични нови иницијативи
Ексклузивно на МИА: ЕК смета дека власта треба да продолжи со реформите и да се фокусира на спроведување на постоечката законска рамка наместо на спорадични нови иницијативи
Привремениот престој во Северна Македонија заврши за уште 27 граѓани на Авганистан, траен престој им обезбеди Ирска
Привремениот престој во Северна Македонија заврши за уште 27 граѓани на Авганистан, траен престој им обезбеди Ирска
Гемак Трејд одбележува 30 години од своето основање - Три децении синоним за одржливост, успех и иновативност
Гемак Трејд одбележува 30 години од своето основање - Три децении синоним за одржливост, успех и иновативност
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!
ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: НЕ ДОБИ СДСМ ШАМАР, МАКЕДОНЕЦОТ САМ СЕБЕ СИ УДРИ ШАМАР!

МОЖЕ ЌЕ ГИ ПРИФАТАМ ОСТАВКИТЕ: Заев ќе ги почека извештаите од истрагата за пожарот, па ќе пресече

Јас можеби ќе ги прифатам четирите оставки, меѓу кои и таа на министерот за здравство Венко Филипче, но можеби и нема да ги прифатам. Ова денеска го рече премиерот Зоран Заев, додавајќи дека ги чека извештаите кои ќе дадат одговор на прашањата како избувнал пожарот во тетовската модуларна болница и кој е одговорен за несреќата

– Можеби нема да ги прифатам оставките, а можеби и ќе ги прифатам. Не само затоа што јас ги чекам одговорите за да дадам свој став по повод поднесените четири оставки, туку поважно е тоа што граѓаните бараат одговор на прашањата што всушност се случило, кои се причините за пожарот или слично. Очекувам до крајот на оваа недела да излезат извештаите – рече премиерот.

Ако ги вратиме животите на тие 14 луѓе, додаде Заев, не само што ќе си дадеме оставки сите, туку и ќе си заминеме од политиката, но тоа не е можно.

Тој посочи дека сите сме креатори на состојбата во државата и дека модуларните болници се ставени за луѓето да не мора да бидат примани на паркингот пред клиниките.

– Станува збор за модуларни контејнери кои се фабрички изработени на друго место. Целта беше исполнета и треба да продолжат да функционираат. Јас го разбирам гневот на новинарите кога поставуваат прашања, бидејќи болката од загубата на 14 животи е голема. Но, мора да водите грижа за причините за нешто што се случило, ама мора да знаете и што потоа. Ќе учите некој да навлезе и да менаџира со короната? – рече Заев.

loading...

ANIMEFLIX: Pokémon the Movie: I Choose You! (Dub) anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix a silent voice

Slayers (Dub) Episode 26

Website https://gogoanime.be: Watch Ys II: Castle in the Heavens (Dub) gogoanime Episode 4 boku no hero academia season 4 gogoanime

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE

Getpocket: https://getpocket.com/@gogoanimelol

Comicvine gamespot: https://comicvine.gamespot.com/profile/gogoanimelol/about-me/