Заев: Да живее 17 мај, денот кога народот ја ослободи македонската црвена боја од прангите на едноумието и насилието, да си ја чуваме слободата!
Заев: Да живее 17 мај, денот кога народот ја ослободи македонската црвена боја од прангите на едноумието и насилието, да си ја чуваме слободата!
Владиката Петар за ДВ: Одлуката на СПЦ е позитивен чекор во односите со МПЦ-ОА
Владиката Петар за ДВ: Одлуката на СПЦ е позитивен чекор во односите со МПЦ-ОА
БОМБА НА ОСМАНИ: ДО СМРТ ЌЕ СЕ БОРАМ ЗА ЗАЧУВУВАЊЕ НА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ, БУГАРИЈА САКА ДА НЕ НАМЕСТИ ВО СТАПИЦА, ОЧЕКУВАМ РАДЕВ ДА ПРОДОЛЖИ СО ПРОВОКАЦИИ
БОМБА НА ОСМАНИ: ДО СМРТ ЌЕ СЕ БОРАМ ЗА ЗАЧУВУВАЊЕ НА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ, БУГАРИЈА САКА ДА НЕ НАМЕСТИ ВО СТАПИЦА, ОЧЕКУВАМ РАДЕВ ДА ПРОДОЛЖИ СО ПРОВОКАЦИИ
Ковачевски: Апел за брзо и целосно прифаќање на историското зголемување од 15% на платите во образованието
Ковачевски: Апел за брзо и целосно прифаќање на историското зголемување од 15% на платите во образованието
(ВИДЕО) Тупанчески во Топ тема на ТЕЛМА: Изборниот законик не треба да се менува инстантно
(ВИДЕО) Тупанчески во Топ тема на ТЕЛМА: Изборниот законик не треба да се менува инстантно
(ВИДЕО) РАСТУР СИСТЕМ НА БУЈАР ОСМАНИ ВО ДУВЛОТО НА КУРТОНИТЕ, БИВИС И БАТХЕД ГО УБЕДУВАА ДЕКА ТРЕБАЛО ДА ИМ СТАВИ ВЕТО НА ФИНСКА И ШВЕДСКА ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО, ДА СЕРИОЗНО, НЕ СЕ ШЕГУВАМЕ
(ВИДЕО) РАСТУР СИСТЕМ НА БУЈАР ОСМАНИ ВО ДУВЛОТО НА КУРТОНИТЕ, БИВИС И БАТХЕД ГО УБЕДУВАА ДЕКА ТРЕБАЛО ДА ИМ СТАВИ ВЕТО НА ФИНСКА И ШВЕДСКА ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО, ДА СЕРИОЗНО, НЕ СЕ ШЕГУВАМЕ
Шаќири: Секогаш ќе се трудам да ги подобрувам условите на наставнот кадар
Шаќири: Секогаш ќе се трудам да ги подобрувам условите на наставнот кадар
СПЦ потврди дека во Белград в четврток Стефан и Порфириј ќе одржат литургија за помирување
СПЦ потврди дека во Белград в четврток Стефан и Порфириј ќе одржат литургија за помирување

МПЦ СКОПСКА ЕПАРХИЈА СОБРА ДОНАЦИИ ЗА СИРОМАШНИТЕ ВО АЕРОДРОМ

Голем број социјално загрозени семејства што живеат на територијата на Општина Аеродром денеска добија пакети со прехранбени производи и средства за хигиена како донација од Македонската православна црква ОА – Скопска епархија.
Тимови составени од вработени во Општина Аеродром ги доставија пакетите до домовите на овие семејства на кои најмногу им е потребна ваква помош во пресрет на празниците. Дечињата особено се израдуваа на новогодишните пакетчиња кои им беа подарени од срце од аеродромци.

Сите пакетчиња и други донации што ги собравме се резултат на успешната предновогодишна хуманитарна забава „Најмладите за Аеродром“ со која се поттикна уште поголема хуманост меѓу аеродромци.

Општина Аеродром заедно со своите пријатели и поддржувачи продолжува да ја покажува хуманоста на дело, затоа што секој граѓанин е важен и заслужува да ја почувствува празничната магија, но и да има насмевка на лицето секој ден од годината
Затоа, и во иднина ќе организираме вакви и слични акции, преку кои ќе ја покажеме нашата хуманост.

loading...

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime stream Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

AniWatch My Hero Academia Season 3 (Dub)

Mieruko-chan

My Hero Academia Season 2 Episode 23

english anime AniWatch The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

tải go88